İlk Windows nasıldı?

Denediniz Mi?

• Evet

Oy: 24 28,6%
  • Hayır

Oy: 60 71,4%

• Oy verenlerin toplamı
    84

xxx3000_RS

Hectopat
Makaleler
2
Yer
XxX3000'den
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba Arkadaşlar ,
Hiç Windows 3.1'i veya 1.0'ı merak ettiniz mi ?

Bende merak ettim. Uzun bir araştırma sonucu .İso dosyalarını buldum.
Mahsuru yoksa paylaşmak istiyorum.

-----Windows 1.0----
İndir
VirüsTotal'e bak.
Sanal makinenizin disket sürücüsüne yerleştirin.( RAM: 256mb)
-----Windows 3.1----
İndir
VirüsTotal'e bak.
Arşivden çıkartın. Sanal makinenizin disket sürücüsüne yerleştirin. Komuta 'win' yazın.(TR klavyede wın) (RAM: 256mb)

İkisini de denedim.
2.PNG
1.PNG
3.PNG
Meşhur kayak oyunu
6.PNG
5.PNG
4.PNG

Windows 95 ile başladım. Daha öncesi daha bir güzel. Kullanmak isterdim açıkçası ileride çocuklarımıza ya da yeni nesile anlatabilmek için biz bunlarla büyüdük diyebilmek için. :)

Windows 95 ile başladım. Daha öncesi daha bir güzel. Kullanmak isterdim açıkçası ileride çocuklarımıza ya da yeni nesile anlatabilmek için biz bunlarla büyüdük diyebilmek için. :)

Bende xp sp2 ile başladım hala orijinal cd'si duruyor. Denemek için sanal makina kullanabilirsin. Ben sanal makinaya tüm windows sürümlerini kurdum ve pc çöktü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben Windows 7 ile başladım ilk çıktığında mahallede benim vardı sadece Windows 7 :D Sebebi ise bana bilgisayarın geç alınmasıydı. Windows 7 Starter kullanıyordum halada öyleyim.

1992 Qbasic ile başladım Amstrad CPC 464 ile, 1995 MS-DOS 6.20, PW, Lotus 123, PC Tools DOS sürümü, Norton Comander, Windows 3.1, Windows NT 3.51 ile şimdi bu günlerde ne varsa onlarla devam ediyor. ;)

Yeni konular

Geri
Yukarı