İlk Windows nasıldı?

Denediniz Mi?

• Evet

Oy: 24 28,6%
  • Hayır

Oy: 60 71,4%

• Oy verenlerin toplamı
    84
Babam askerdeyken 3.1 kullanmış ( yazıcı idi ). Bende 2002 de doğmama rağmen windows 95 kullandım. Mario oynar çıkamayınca annemi çağırırdım :D

16 yaşındayım fakat ben de eski işletim sistemi ile girdim bilgisayar alemine. 4-5-6 yaşları arasında Pentium 3' lü Windows 98 kullanmaya başladım. (Yaş konusunda hiç emin değilim.) 1 ya da 2 yıl Windows 98 kullandıktan sonra aynı bilgisayara Windows XP yüklendi ve 2-3 sene boyunca Windows XP kullandım. O zamanlar o bilgisayar için İnternet aboneliği yapmamıştık. Yani baya bi' süre yerimde saymıştım. Ayrıca yaşım küçük olduğundan ve İngilizce bilmediğimden MS-DOS kullanamamıştım. Gerçekten öğrenmek isterdim... Ardından bilgisayarı başkasına verip 2009' da yeni bir Exper marka bilgisayar almıştık. Ayrıca İnternet aboneliği yapmıştık. Windows Vista kuruluydu bilgisayarda. Ama Windows 7' nin daha yeni çıktığı dönemde aldığımız için yükseltmemiz için ücretsiz Windows 7 lisansı ve orjinal DVD' si verilmişti. Windows Vista çok değişik gelmişti. İnternet ile bir sürü şey öğrenme imkanım oldu. Windows Vista' yı 1-2 sene kullandıktan sonra da bilgisayara format atılma zamanı gelince ailem başka bir bilgisayarcıda Windows 7 kurdurmuştu orjinal lisans ile. (Ailem o zamanlar bana bilgisayar konusunda pek güvenmezdi ama ben bu işi zaten bilirdim. Kolaydı. :D ) Windows 7' yi 3 sene kullandım. Ama gerçekten kendimi baya geliştirmiştim. :D BAYA bi' şey öğrenmiştim. 2014 senesinde ailemi ikna ederek Windows 8.1 kurmuştum bilgisayarıma. Ondan sonra zaten hepimizin bildiği Windows 10' u kullanmaya başladım.

windows 98 kurardık cd'den, 56k denilen modemle telefon hattından internete bağlanırdık. 1 sayfa açılması yaklaşık 1 dakka sürüyordu.
en yüksek hız 3 ila 5 kb/ saniye idi.

8 yıldır Windows kullanıyorum, fakat ilk Windows'a bakmak 1-2 ay önce aklıma geldi :LOL:. Ama bence o zamanın teknolojisi ve mühendisliği ile efsanevi bir işletim sistemi olmuş. Acaba *.iso dosyasını bulabilirmiyiz? Gerçi bulsakta satışa kapanmıştır lisans anahtarını alamayız :ROFL:
Windows1.0.png

Orjinal'den çakmaya geçmek acayip birşey. Ben hayatım boyunca 5 dk Vista kullandım. Pek kullanışlı bir işletim sistemi değil bence.

2002 doğumluyum. Hayatım bakkalda abileri XP formatlarken izlemek ile geçti. 5-6 yaşımda idim o zamanlar. Şimdi ise 2003-2007 yıllarının donanımına büyük ilgim var. Abit anakartlar Athlon XP'ler gibi parçalara filan.

@yrfann ben senin kadar şanslı değildim. Macerama Windows XP ile başladım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı