İntel HD Graphics 3000 Nasıl Güncelleyebilirim ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

erkansaglam

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımda kurulu olan İntel HD Graphics 3000'i güncellemek istiyorum. Yardımcı olur musunuz ?
Sistem Bilgilerim :
Windows 8.1 Pro 64 Bit, 2 GB Nvidia GT 610m ekran kartı, 4 GB ram, İntel Core i5 - 2450M, 2,5 Ghz.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Merhaba Arkadaş,
Teknik olarak GPU yani ekran kartını güncelleyemezsin. Nedeni HD-3000 serisi intel işlemcinin üzerinde olması. NVidia GT-610M dediğinde " M " takısından genellikle dizüstü de kullanılan ekran kartı GPU çipi. Pazarlama hilesi ile Laptop satışı gibi geldi.
GPU'lar arası güç farkı bariz değil. Vur ötekine misali. Online ve basit oyunlar dışında pek bir şeye yaramazlar gibi geliyor. Allah sabır versin.
Notebook ise sistemi satıp topyekün güncellemen gerek. Ekran kartının Fiziksel değişimi zordur olsada pahalıya patlar.

Merhaba Arkadaş,
Teknik olarak GPU yani ekran kartını güncelleyemezsin. Nedeni HD-3000 serisi intel işlemcinin üzerinde olması. NVidia GT-610M dediğinde " M " takısından genellikle dizüstü de kullanılan ekran kartı GPU çipi. Pazarlama hilesi ile Laptop satışı gibi geldi.
GPU'lar arası güç farkı bariz değil. Vur ötekine misali. Online ve basit oyunlar dışında pek bir şeye yaramazlar gibi geliyor. Allah sabır versin.
Notebook ise sistemi satıp topyekün güncellemen gerek. Ekran kartının Fiziksel değişimi zordur olsada pahalıya patlar.
Keşke dediğinden bir şey anlasaydım. Güncellemeyecek miyim yani ?

Arkadaş sürücü güncellemek istiyor sen değiştirmek anlamışsın. Biraz daha okuyup cevap verelim. @Silinen üye Aygıt Yöneticisi'nden HD3000'ün donanım kimliğini verir misin? https://www.technopat.net/2011/11/04/hardware-donanim-id-ile-suruculeri-bulun/
Sanırım dediğin bu:

PCI\VEN_8086&DEV_0126&SUBSYS_16521043&REV_09
PCI\VEN_8086&DEV_0126&SUBSYS_16521043
PCI\VEN_8086&DEV_0126&CC_030000
PCI\VEN_8086&DEV_0126&CC_0300

Ekrandan alıntı yaptım bir de. Bu bilgileri yazdığım yer. İnşallah doğru yerden bilgi almışımdır.

7ckSc5J.png

Denetim masasında intel ve nvidia sürücülerini kaldır. Sonrada bununla intel ve nvdia sürücülerini temizle. Display Driver Uninstaller (DDU) 12.9.7.0
İlk olarak bunu Intel® Download Center
Sonrada bunu kur Grafik Sürücüsü - GeForce 337.88 Driver | NVIDIA

İntel'i güncellerken exe olanı mı yoksa zip olanı mı indirecğim ?

İndirdim ve yükledim. İntel HD Graphics 3000'i başarıyla güncelledim.
Yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun çözüldüğüne göre konuyu kilitliyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı