Müzik için sanatçı önerisi

OmerBRN

Centipat
Makaleler
4
Yer
Ankara/Mamak
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İntel Core İ5 4460 3.20GHz
GTX960 (2GB) Ekran Kartı
DDR3 8GB 1600MHz RAM
256SSD(SAMSUNG) , 320HDD(WD BLUE)
Gigabyte Z97X Gaming 3
Selamlar dostlarım. Uzatmadan başlayayım. Ben, müzik zevkini yeni yeni edinmeye başladım. Eskiden, pop diyebileceğimiz "Hande Yener, Ece Seçkin, Tarkan" vb. dinliyordum. Tabii ki bunlar yalnızca aklıma gelenler. Radyo arşivi gibi müzik listem vardı. Şubat 2024'te olması lazım, Manga'yı keşfettim. Hayatım boyunca sanki Manga dinlemek için doğmuş gibiyim şu an. Manga, MFÖ ve İsmail YK üçlüsü arasında dönüp duruyorum. Fakat bunu oranlamak gerekirse Manga %80, YK ve MFÖ ise %20 ya vardır ya yoktur. Başka müzikten zevk alamıyorum artık. Öyle ki, eskiden dinlediklerim bile zevk vermiyor artık. Yeni nesil 'şarkı'lar da beni sarmıyor. İki ritim üzerine aynı sözleri, imalı ve küfürlü şekilde duymaktan zevk almıyorum. Burada isim vermiyorum fakat kim oldukları az çok belli. Yeni yeni popüler olmaya başlayan ve 'ergen'lerden başka kimsenin zevk almadığı şarkılardan söz ediyorum. Aslında müzik zevkimden memnunum fakat, inek gibi tek çeşitle beslenmek yerine, kaliteli ve sanatçı diyebildiğimiz eserler istiyorum. Ne önerirsiniz? (Neşet Ertaş, Aşık Veysel vs. de dinliyorum fakat onların da oranı oldukça düşük.)

Sana önerim kesinlikle anadolu rock olacaktır. Bende eskiden pop tarzı dinlerdim fakat kendimi Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray üçlüsünde buldum. Bazı şarkıları gerçekten çok manidar. Sana da kesinlikle öneririm hatta en sevdiğim şarkılarını bile önerebilirim istersen.

Sana önerim kesinlikle anadolu rock olacaktır. Bende eskiden pop tarzı dinlerdim fakat kendimi Barış Manço, Cem Karaca, Erkin Koray üçlüsünde buldum. Bazı şarkıları gerçekten çok manidar. Sana da kesinlikle öneririm hatta en sevdiğim şarkılarını bile önerebilirim istersen.
Önerebilirsiniz. İyi olur benim içinde.

manga seviyorsan linkin park'ıda seversin muhtemelen.
Adıı bile duymamıştım. Deneyeceğim. Teşekkürler.

Önerebilirsiniz. İyi olur benim içinde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu benim playlistim arada şarkı eklerim ama ilk 100 şarkı kesinlikle değişmez. (arada farklı türden şarkılar olabilir)

En beğendiğim parçalar;

Ceviz Ağacı, Resimdeki Gözyaşları, Kerkük Zindanı, Seni Her Gördüğümde, Çöpçüler, Alla beni pulla beni, Aynalı Kemer, Halil İbrahim Sofrası.

Yeni konular

Geri
Yukarı