0xc000000f mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10
Öncelikle herkese merhaba. Geçen gün laptopu kapatıp uyudum sabah ise UNMOUNTABLE_BOOT_VOLUME diye mavi ekran verip açılmıyordu. Üşendiğim için USB'den format at dedim kardeşime ama format atarken bir şeyi yanlış yapmış galiba bir hata vermiş ne verdiğini hatırlamıyor. Ondan sonra aşağıya yazdığım Recovery hatasını vermeye başladı. USB ile format atmayı denedim, Boot priority ile denedim, Boot menu ile format atmayı denedim bir türlü olmadı. Şimdi sadece BIOS'a ve Recovery mavi ekranına ulaşabiliyorum. Belki de Rufus'tan yanlış ayarladım hiçbir fikrim yok. Rufus'tan format USB'si oluşturmak için sisteme uygun ayarları söyleyebilirseniz doğru yapıp yapmadığımı da kontrol edebilirim. Yardım edebilirseniz çok sevinirim teşekkürler şimdiden.

Marka: Lenovo B5135 80LH001ETX.
İşletim sistemi: Windows 10.

Recovery.
File: /boot/BCD
Error code: 0xc000000f.

Rica ederim. İnterneti sürücü kurulumu için istiyor. Hesap gireceksiniz, sonra kullanım amacınızı belirleyeceksiniz. Hizmetlere gelindiğinde atla deyin. Office denemesi gibi.

Masaüstüne gelince de bana bir fotoğraf atın. Sonra da 2 gün gözlemleyin, sorun çıkmazsa çözüm işaretlersiniz.

Rica ederim. İnterneti sürücü kurulumu için istiyor. Hesap gireceksiniz, sonra kullanım amacınızı belirleyeceksiniz. Hizmetlere gelindiğinde atla deyin. Office denemesi gibi.

Masaüstüne gelince de bana bir fotoğraf atın. Sonra da 2 gün gözlemleyin, sorun çıkmazsa çözüm işaretlersiniz.
Tamamdır
Windows update güncelleme yapıyor şimdi. Birazdan kalan driverları yükleyip bitireceğim. Laptopun sitesine girince çıkıyor bütün driverlar onları aramakla yorulmicam en azından.

Dosya Ekleri

• IMG_20210706_161704_897.jpg
    IMG_20210706_161704_897.jpg
    127,3 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:

Geri
Yukarı