1.000 TL civarı olta önerisi

mevlutcaliskan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, olta seti önerisi alabilir miyim? Yeni başlayacağım neredeyse hiç bilgim yok. AliExpress'ten almayı düşünüyorum. 1000 TL civarı bir bütçem var, önerilerinizi yazabilir misiniz?

Kıyı yemli balıkçılık için;
Sahte ile avlanmak için;
Tekne balıkçılığı için;

Sahte ile avlanmak için;
Tekne balıkçılığı için;
Hocam koymuş zaten noktayı :)

Hangi balığa atmak istiyorsun ve karadan mı sudan mı avlanacaksın?

Karadan avlanacağım.

Sahte ile avlanmak için;
Tekne balıkçılığı için;

Sağ ol kral.

Sahte ile avlanmak için;
Tekne balıkçılığı için;

Arkadaşımda böyle bir set var bana verdi kullanmadığı için öğrenene kadar iş görür mü çok dandik duruyor.

Karadan avlanacağım.

Sağ ol kral.

Arkadaşımda böyle bir set var bana verdi kullanmadığı için öğrenene kadar iş görür mü çok dandik duruyor.

Bence atmış olduğum gibi bir surf kamışı alın bu tarz bir kamış ve makine ile başlarsanız elde olan sabrınızı da kaybedersiniz. Kıyıdan yemli balıkçılık için atmış olduğum kamışın üzerindeki misina da çok iyi değil. İlk birkaç deneme için kullanabilirsiniz. Sonrasında minimum 8X örgü bir iple değiştirebilirsiniz. Tuzlu su avcılığı yapacaksan kamışı her kullanım sonrası tatlı su ile temizlemeni tavsiye ederim yoksa oksitlenir ve çürüyüp kırılmaya başlar. İlk başta yaniç ya da karides gibi kokulu yemler ile başlayabilirsin.

Bence atmış olduğum gibi bir surf kamışı alın bu tarz bir kamış ve makine ile başlarsanız elde olan sabrınızı da kaybedersiniz. Kıyıdan yemli balıkçılık için atmış olduğum kamışın üzerindekimisina da çok iyi değil. İlk birkaç deneme için kullanabilirsiniz. Sonrasında minimum 8X örgü bir iple değiştirebilirsiniz. Tuzlu su avcılığı yapacaksan kamışı her kullanım sonrası tatlı su ile temizlemeni tavsiye ederim yoksa oksitlenir ve çürüyüp kırılmaya başlar. İlk başta yaniç ya da karides gibi kokulu yemler ile başlayabilirsin.

Antalya'da okuyorum hafta sonları sahilde kıyı da atmak için düşünüyorum sence yemli balıkçılık için olanı mı almalıyım yoksa sahte yemli olanı mı?

Antalya'da okuyorum hafta sonları sahilde kıyı da atmak için düşünüyorum sence yemli balıkçılık için olanı mı almalıyım yoksa sahte yemli olanı mı?
Sahte ile avlanacaksan tecrüben olması önemli, jig ile aksiyon vermeyi bilmen gerekiyor levrek lambuka palamut tarzı balıklar için. Aynı şekilde silikon yeme aksiyon vermeyi de bilmen lazım. En zevkli balıkçılıkta odur ama en zorudur ve sabır ister. Surf kamışı ile kıyıdan yemli balıkçılık keza daha kolay ama hedefin küçük balıklar olur Konyaaltı sahilde. Güzeloba kundu tarafı daha kumluk olduğu için yemli balıkta şansın daha yüksek. En zevk alacağım nedir dersen Setur ve balıkçı barınağında balıkçı teknelerinde turları araştır. Evet para verirsin ama orada bilen adamlarla keyifli vakit geçirirsin ve balık tutma olasılığın daha yüksek.

Sahte ile avlanacaksan tecrüben olması önemli, jig ile aksiyon vermeyi bilmen gerekiyor levrek lambuka palamut tarzı balıklar için. Aynı şekilde silikon yeme aksiyon vermeyi de bilmen lazım. En zevkli balıkçılıkta odur ama en zorudur ve sabır ister. Surf kamışı ile kıyıdan yemli balıkçılık keza daha kolay ama hedefin küçük balıklar olur konyaaltı sahilde. Güzeloba kundu tarafı daha kumluk olduğu için yemli balıkta şansın daha yüksek. En zevk alacağım nedir dersen setur ve balıkçı barınağında balıkçı teknelerinde turları araştır. Evet para verirsin ama orada bilen adamlarla keyifli vakit geçirirsin ve balık tutma olasılığın daha yüksek.

Anladım teşekkürler son bir soru daha soracağım çok soru sordum. Bu attığın olta setlerinin AliExpress'te karşılığını bulabilir miyim ne diye araştırmam gerekiyor AliExpress'te indirim kuponum var da o yüzden oradan almak istiyorum.

Anladım teşekkürler son bir soru daha soracağım çok soru sordum. Bu attığın olta setlerinin AliExpress'te karşılığını bulabilir miyim ne diye araştırmam gerekiyor AliExpress'te indirim kuponum var da o yüzden oradan almak istiyorum.

Bunlar Decathlon'un kendi ürünleri, Akdeniz'de okuyorsan erasta Decathlon mağazasına gidip destek almanı öneririm. Hem sana tavsiyeler verirler hem de yapmak istediğin avcılığa göre doğru oltayı seçmene yardımcı olurlar. Yeni başlayacak biri için körü körüne internet alışverişi önermek istemiyorum bu konuda.

Yeni konular

Geri
Yukarı