1.500 TL doğal gaz faturası normal mi?

Criesley

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Samsun
Daha fazla  
Meslek
İlahiyat
Samsun'da oturuyoruz, derece 40 - 42 arası. Su da öyle. Ortalama 3 büyük petek çalışıyor.

Yani su kullanımı da aşırı yüksek değil. Su faturası 150 falan geliyor.

Sizce gelip bakmalarını söyleyeyim mi? Bu normal mi? Ablamlara 500 gelmiş. Onlar da bizim gibi 3 büyük petek yakıyor.

40 42 arasımı yakıyorsunuz, okadar gelmesi normal geliyor bana.
3+1 evde salon ve yatak odası harici hiçbr odanın kalörüferini açmıyoruz, ortalam olarak 15 20 derecede tutuyoruz ev güneş gördüğü içinde sıcak oluyor, Neyseki soğuk havaya alışık olduğumuz için üşümüyoruz. -2 -3 derece olsa bile saatlerce dışarıda yatar uyuyacak potansiyeli bir insanım, millet Ev sıcaklığı kimisi 30 40 olsa bile üşüyor, bende 20 üstüne çıkınca terlemeye başlıyorum. Neyse en azından sıcağa alışık değilim :D

40 42 arasımı yakıyorsunuz, okadar gelmesi normal geliyor bana.
3+1 evde salon ve yatak odası harici hiçbr odanın kalörüferini açmıyoruz, ortalam olarak 15 20 derecede tutuyoruz ev güneş gördüğü içinde sıcak oluyor, Neyseki soğuk havaya alışık olduğumuz için üşümüyoruz. -2 -3 derece olsa bile saatlerce dışarıda yatar uyuyacak potansiyeli bir insanım, millet Ev sıcaklığı kimisi 30 40 olsa bile üşüyor, bende 20 üstüne çıkınca terlemeye başlıyorum. Neyse en azından sıcağa alışık değilim :D
Yoğuşmalı kombi ama 37 de başlıyor.

Ankara'da kombiyi kısıkta yakıyoruz ancak kombimiz çift eşanjörlü, 670 lira civarı geldi. Tüm petekleri yakmamak soğuk ve sıcak odalar arasında kapıları kapatsanız dahil duvarlardan etkileşim yapacağı için sadece daha fazla gaz harcamanıza sebep olur. Ek olarak bir ara alt ve üst komşumuz kombi yakmıyordu ve doğal gaz tüketimimiz ciddi oranda artmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı