1.8 milyon TL'lik Tesla alınır mı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
1714035250588.png

1.8 milyon TL'lik Tesla alınır mı? Şehir içi kullanıma uygun mudur?

Elektrikli araçlara ilginiz varsa düşünülebilir, yine de bütçe artabilirse Long Range olanı düşünün bence.

Elektrikli araçlara ilginiz varsa düşünülebilir, yine de bütçe artabilirse long range olanı düşünün bence.

Hocam long range yerine 2 tane 1.8m Tesla alsan daha mantıklı ÖTV %60 oluyor bilerek bu özelliklerde çıkartıldı ki ne fiyat ne de güç aşmasın diye sadece renk ekleyebiliyoruz, yazılımdan otopilot ekleniyor mu bilmiyorum.
:D

Araç şu an %10'luk ötv dilimine giriyor fakat teslim tarihine kadar üst dilime atlama durumu olursa tahmin ettiğiniz rakamın çok üstüne denk gelebilir. Şu an bile opsiyonlarda farklı renk ve 20" jantı eklediğinizde fiyatın nasıl sıçradığını görebilirsiniz. Ama şu anki fiyatıyla güzel bir seçenek bence.

Elektrikli araçlara ilginiz varsa düşünülebilir, yine de bütçe artabilirse long range olanı düşünün bence.

Eki Görüntüle 2178136

1.8 milyon TL'lik Tesla alınır mı? Şehir içi kullanıma uygun mudur?

Uygun bence ama TOGG T10X V2 long range düşündürttü beni kredisi yüzünden. 0 faiz 800 bin kredi çıkıyor. Tesla daha iyi ama bence yazılımı nezlinde.

Araç şu an %10'luk ötv dilimine giriyor fakat teslim tarihine kadar üst dilime atlama durumu olursa tahmin ettiğiniz rakamın çok üstüne denk gelebilir. Şu an bile opsiyonlarda farklı renk ve 20" jantı eklediğinizde fiyatın nasıl sıçradığını görebilirsiniz. Ama şu anki fiyatıyla güzel bir seçenek bence.
Peki eğer ki öyle bir şey olursa ne olacak? Aldık ve yükseldi 3 milyon mu olacak araç?

Bu arada dipnot geçeyim dün Haziran-Temmuz 2024 diyordu aşırı talep var büyük ihtimalle.

Şehir içi için en uygun araç elektrikli araçtır, benzinli fazla yakar Tesla yakmaz. Şehir içi ne basacaksın ki.

Son düzenleme:
Peki eğer ki öyle bir şey olursa ne olacak? Aldık ve yükseldi 3 milyon mu olacak araç?
2.4-2.5 milyona yükselmesi olası gözüküyor. Long range ve performance versiyonunda da benzer durumu çevremde ön sipariş verenler yaşamıştı, araç sırası onlara gelene kadar üst dilime girdi ve fiyat zıpladı. O zaman vergi dilimi nedeniyle siparişi iptal edenlere kapora iadesi yapıldı ama yine olursa benzer bir politika izlerler mi bilemiyorum.

2.4-2.5 milyona yükselmesi olası gözüküyor. Long range ve performance versiyonunda da benzer durumu çevremde ön sipariş verenler yaşamıştı, araç sırası onlara gelene kadar üst dilime girdi ve fiyat zıpladı. O zaman vergi dilimi nedeniyle siparişi iptal edenlere kapora iadesi yapıldı ama yine olursa benzer bir politika izlerler mi bilemiyorum.

Ama şöyle bir şey var, o zaman Elon Musk'ın onaylamasının bir mantığı kalmaz şu an alanlar için bence temmuza kadar yükseliş olacağını düşünmüyorum. Yoksa TR'ye özel 160 kW üretmelerinin hiçbir esprisi kalmıyor.

TOGG Long Range için ne olacak şu an 1.8m o da yükselirse 2.4 milyonlara mı gelecek?

TOGG Long Range için ne olacak şu an 1.8m o da yükselirse 2.4 milyonlara mı gelecek?
TOGG hakkında çok fazla bilgim yok ama güzel bir noktaya parmak bastınız, böyle bir durumda TOGG satışları düşmesin diye devlet yeni bir düzenleme yapabilir, böylece TOGG için izlenen vergi politikası sayesinde Tesla'nın bu modeli de güvence altında kalabilir. Tesla'da tehlike yaratabilecek en olası senaryo dolar, euro kurlarında ciddi bir artış yaşanması bence, o olmazsa ben de teslimat sırasında bir sürpriz yaşanacağını düşünmüyorum.

Audi A3 almak daha mantıklı. Elektrikli, hele ki Tesla çöpüne para verilmez.

Geri
Yukarı