1 aydır ağrımayan gözlerim tekrar ağrımaya başladı

alieren2222

Centipat
Gözlerim çok ağrıyor göz doktoruna gittim damla verdi kullandım geçti. 1 ay oldu gene ağrımaya başladı 2 gündür ağrıyor çok bilgisayar oynuyorum ondan mı acaba bilgisayarı da azaltmak istemiyorum. Azaltmayacağım da acaba nasıl çözeceğim bu göz ağrısını?

Son düzenleyen: Moderatör:
Karanlık ortamda bilgisayara bakmayın, parlaklığı kısın, sürekli bilgisayara bakmayın arada bir uzaklara odaklanın, karanlıktan birden ışığa bakmayın.

Sağ gözümde astigmat var sol gözüm sağlam. Çok uzun süreler gözlüksüz bir şekilde bilgisayar başında durduğumda veya sürekli uzağa baktığımda sağ gözüme keskin bir ağrı giriyor migren ağrısına benzer bir şekilde. Doktorumun dediğine göre sağ gözüm bozuk olduğundan sol gözüm onun yerini doldurmaya çalışıyor, bu de beyni yoruyor. Beyin yorulunca da baş ağrısına sebep oluyor ve o ağrı sağ gözüme vuruyor. Sizde de aynı durum olabilir, göz doktorunuza göz testi yaptırmak istediğinizi söyleyin belki sizinkiler de bozuktur.

Sağ gözümde astigmat var sol gözüm sağlam. Çok uzun süreler gözlüksüz bir şekilde bilgisayar başında durduğumda veya sürekli uzağa baktığımda sağ gözüme keskin bir ağrı giriyor migren ağrısına benzer bir şekilde. Doktorumun dediğine göre sağ gözüm bozuk olduğundan sol gözüm onun yerini doldurmaya çalışıyor, bu de beyni yoruyor. Beyin yorulunca da baş ağrısına sebep oluyor ve o ağrı sağ gözüme vuruyor. Sizde de aynı durum olabilir, göz doktorunuza göz testi yaptırmak istediğinizi söyleyin belki sizinkiler de bozuktur.

Göz doktoruna gitmiştim haziran ayında gözümü kontrol etti gözlük verdi 1 ay önce de gözlerim ağrıyor diye gittim göz damlası verdi kullandım 1 aydır gözlerim ağrımıyordu şimdi gene ağrıyor 2 gündür mücadele ediyorum ağrıyla toplamda 7-8 aydır mücadele ediyorum en sonunda dayanamayacağım gözümüm içine bıçak saplıycam vallaha.

Doktorunuzla tekrar görüşün, onun dışında bilgisayarı azaltmayı deneyin gözünüzü dinlendirmeyi deneyin. Göz önemli ileride pişman olmaktansa doktorunuzla görüşüp önlem almak iyi bir seçenek olabilir.

Sürekli aynı doktora mı gidiyorsun? Bazen fark edemiyorlar altta yatan sebebi. Başka bir doktora daha git ve bilgisayar ekranı vs. iyi gelmiyorsa bir süre uzak dur. Sağlığından önemli değildir herhalde.

PC'yi bakmayi azaltamam demiştiniz ama azaltmaniz gerekebilir.
7 8 ay çekmişsiniz.
Mavi ışığı kesen gözlük var karanlik ortamda ve düşük ışıkta kullanirsaniz ve damlaya devam ederseniz ağrı giderilebilir herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı