1 ms MPRT vs 1 ms GtG

wus

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 1 ms MPRT, 4 ms GTG bir monitör aldım. Rekabetçi oyunlar için GTG'nin daha iyi olduğunu biliyorum. CS:GO oynuyorum ve profesyonel değilim. Sizce 1 ms GTG ve 1 ms MPRT arasındaki fark hissedilebilir düzeyde midir?

MPRT' de Adaptive Sync kapanıyor ve parlaklık falan düşüyor. Ayrıca gerçek nesneler bozulabiliyor. Siz en iyi OD ayarını bulup GTG kullanın.
Nasıl oluyor o? Monitörü ayarlardan 1 ms GTG'ye çekebiliyor muyum? Ayrıca ben bu monitörün orijinal haliyle FreeSync kullanamayacak mıyım?

GTG, monitörlerdeki tepki süresini anlatmak için kullanılan bir terimdir. Grey to Grey yani griden griye manasına gelir. Monitör satın alırken yine de GTG değeri yerine Black to White değeri varsa buna bakmalısınız. Örneğin GTG'de 2 MS olan bir monitör aslında 4 MS olabilir.
Monitörünüz 1 MS modunda neyi vaat ediyorsa o dur. Mesela benim monitörüm 1 MS GTG, bunu monitörünün özelliklerinden bakabilirsin, kutusunda veya internetten.

Nasıl oluyor o? Monitörü ayarlardan 1 ms GTG'ye çekebiliyor muyum? Ayrıca ben bu monitörün orijinal haliyle FreeSync kullanamayacak mıyım?
Hocam OSD' de response time diye bir ayar vardır oradan en az ghosting olan ayarı bulabilirsiniz ya da Rtings, Hardware Unboxed, PC Monitors gibi inceleme yapan yerlerin incelemelerinden en iyi ayarları kullanabilirsiniz. FreeSync niye kullanamayasanız tabii ki kullanabilirsiniz.

GTG, monitörlerdeki tepki süresini anlatmak için kullanılan bir terimdir. Grey to Grey yani griden griye manasına gelir. Monitör satın alırken yine de GTG değeri yerine Black to White değeri varsa buna bakmalısınız. Örneğin GTG'de 2 MS olan bir monitör aslında 4 MS olabilir.
Monitörünüz 1 MS modunda neyi vaat ediyorsa o dur. Mesela benim monitörüm 1 MS GTG, bunu monitörünün özelliklerinden bakabilirsin, kutusunda veya internetten.
Dediğim gibi benimki 1 ms MPRT.
Hocam OSD' de response time diye bir ayar vardır oradan en az ghosting olan ayarı bulabilirsiniz ya da Rtings, Hardware Unboxed, PC Monitors gibi inceleme yapan yerlerin incelemelerinden en iyi ayarları kullanabilirsiniz. FreeSync niye kullanamayasanız tabii ki kullanabilirsiniz.
Yani hocam CS:GO için en iyi tepkime süresi ayarını ayarlayıp, CS:GO'dan çıkınca orijinal haline gelmesini sağlayabilirim değil mi? Kusura bakmayın biraz bilgisizim bu konuda.

Selamünaleyküm! 0,5 "MPRT" olan 1080p monitör "GtG" değeri farklar ne olur? Örneğin: CS2, Valorant, ;Rekabetçi/Fps tarzı oyunlar oynuyorum. Benim için anlık hareketlerde rakibe "HS" tutup vurmam gerekli ve de hız önemli! Herkes! 0,5 "MPRT" olan monitörlerin "GtG" değerinin 1ms olduğunu söylüyor. 0,5 MPRT 0,5 GtG olursa, ne olur 0,5 MPRT 1 GtG ve 1 ms MPRT 0,5 GtG, ne olur? Örnegin mesela "Gamepower vivid 80 280 Hz 0,5 MPRT".değerine monitörünü almayı düşünüyorum. Sizce bu monitör bana faydalı olur mu? GtG'den kaynaklı input lag problemi yaşar mıyım? Bahsettigim örnekteki monitör VA paneldir fiyatı da uygun alınır mı? Ya da bir defa almak istiyorum ve iyi bir monitör almak istiyorum önerdiginiz monitör var mıdır? Fiyat bandı Max 6.5k Hz ve ms çok çok önemli. TN panel haricinde her türlü monitör önerisine açığım. 0,5 MPRT monitör GtG değeri nasıl olmalı nelere dikkat etmeliyim alırken.

Yeni konular

Geri
Yukarı