1 ölü piksel yüzünden LG servisi değişim yapar mı?

Hatanın azı çoğu olmaz. Yok 3 piksel yok 5 piksel diye tüketiciyi kekliyorlar.

Ben o ürünü sıfır alıyorum ve sıfır hata bekliyorum.

Sonradan olması da fark etmez. Hata hatadır ve tüketicinin bir suçu yok.

Aynısı İtopya'da başıma geldi. Mağazadan aldım eve geldim baktım 1 tane var gittim değiştirmeye. Onlar da 5'e kadar değişim yapmıyoruz dediler. Bende haklarımdan bahsettim. Baktılar ki haklarımı biliyorum seve seve değiştirmek zorunda kaldılar.

1 tane bile olsa garantisi varsa hakkınızı arayın.

Garantisi bitmesine 10 gün kala Logitech faremi garantiye yolladım adamlar sıfırını göndermişti. Olması gereken bu. Yapamıyorsan yenisini vereceksin, yenisini yoksa bir üst modeli vereceksin. Oda yoksa iade yapacaksın.

Hocam sanırım bilgilisiniz ben N11'den LG GN60R-B modelini sipariş ettim sorucevap bölümünde 3 pixelden fazlaysa değişim yapılıyor dediler ben ürünü aldığımda 1 ölü pixel çıkarsa değişebilir miyim haklarım neler bilgilisiniz sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim...

Hocam sanırım bilgilisiniz ben N11'den LG GN60R-B modelini sipariş ettim sorucevap bölümünde 3 pixelden fazlaysa değişim yapılıyor dediler ben ürünü aldığımda 1 ölü pixel çıkarsa değişebilir miyim haklarım neler bilgilisiniz sanırım yardımcı olursanız çok sevinirim...
Kanun belli ve o kanunda malın ayıplı sayılması için x adet hatalar olacak diye bir madde yok. Malda ayıp varsa hakların otomatik devreye girer. Satıcı talebini karşılamak zorundadır.

1 tane bile çıkarsa iade et. Paranı vermezlerse THH ye başvur. THH uzun bir süreç olduğundan mağdur olabilirsin yani 5000 e mal alırsın 3 ay sonra 5000 liranı verirler ama alacağın aynı ürün 6000 lira olabilir.

O sebeple hizmet politikasına güvenmediğin satıcıdan alışveriş yapma derim. Amazon gibi sitelerden almaya çalış.

Normalde kulakiçi kulaklıkları çoğu firma almaz ama Amazon onu bile iade almıştı.

Kanun belli ve o kanunda malın ayıplı sayılması için X adet hatalar olacak diye bir madde yok. Malda ayıp varsa hakların otomatik devreye girer. Satıcı talebini karşılamak zorundadır.

1 tane bile çıkarsa iade et. Paranı vermezlerse THH'ye başvur. THH uzun bir süreç olduğundan mağdur olabilirsin yani 5000'e mal alırsın 3 ay sonra 5000 liranı verirler ama alacağın aynı ürün 6000 lira olabilir.

O sebeple hizmet politikasına güvenmediğin satıcıdan alışveriş yapma derim. Amazon gibi sitelerden almaya çalış.

Normalde kulak içi kulaklıkları çoğu firma almaz ama Amazon onu bile iade almıştı.

Hocam her türlü mağdur oluyoruz bunun bir çözüm yolu yok mu yahu çünkü monitör ü 3 aydır bekliyordum zaten 3 ay daha... Aldığım satıcı da Techburada N11'den aldım.

Geri
Yukarı