1 yıl sınıf tekrari yapmış birisi açığa geçebilir mi?

Bende bu sene kaldım ya
Dediğim gibi, kaymakamlıkla, Meb destek hattı ile, okul müdürleri ile, halk eğitim merkezlerinde ki memurlarla görüştüm.
İlk sene geçiş olmuyormuş, mazeretin olsa bile almıyor.
Eğer hemen geçmek istiyorsanız, gelecek ilk sene, 11 gün özürsüz devamsızlık yaptıktan sonra sınıf tekrarına kalıyorsunuz ve tasdiknamenizi veriyorlar. İsteseniz bile örgün eğitime giremiyorsunuz. Daha sonra açık liseye geçiş sağlanabiliyor diye anladım ben.
Ben şuan yeni senenin gelmesini bekliyorum.
Tercih sizin ama, bir seneniz daha gidecek açık liseye geçeyim diye. İyice düşünün. Geri dönüşü biraz zor olur.

Tekrar söyleyeyim. Kesin ve net bilgi yoktur ortada. Ben görüştüğüm kişiler ile bu şekilde anladım. Sizde kararınızı kesin verdiyseniz, sizde bir görüşme sağlayın yetkili kimselerle.

Dediğim gibi, kaymakamlıkla, MEB destek hattı ile, okul müdürleri ile, halk eğitim merkezlerinde ki memurlarla görüştüm.
İlk sene geçiş olmuyormuş, mazeretin olsa bile almıyor.
Eğer hemen geçmek istiyorsanız, gelecek ilk sene, 11 gün özürsüz devamsızlık yaptıktan sonra sınıf tekrarına kalıyorsunuz ve tasdiknamenizi veriyorlar. İsteseniz bile örgün eğitime giremiyorsunuz. Daha sonra açık liseye geçiş sağlanabiliyor diye anladım ben.
Ben şu an yeni senenin gelmesini bekliyorum.
Tercih sizin ama, bir seneniz daha gidecek açık liseye geçeyim diye. İyice düşünün. Geri.

Yani yil sonunu beklemeden mi tasdik name aliniyor?
Orayı anlamadım.

Yani yil sonunu beklemeden mi tasdik name aliniyor?
Orayı anlamadım.
Ya dediğim gibi. Kaymakamlıkta ki memur bana öyle söyledi. 1 kere kaldın, 2. kere kaldığın senedd eğer 11 gün devamsızlığın olursa, tasdiknamenizi verip, açığa geçersin hemen dedi.
Siz iyice araştırın. Önemli bir karar çünkü. Yanlış bir durum olursa benim yüzümden olsun istemem. Basit bir konu değil çünkü.

Ya dediğim gibi. Kaymakamlıkta ki memur bana öyle söyledi. 1 kere kaldın, 2. kere kaldığın senedd eğer 11 gün devamsızlığın olursa, tasdiknamenizi verip, açığa geçersin hemen dedi.
Siz iyice araştırın. Önemli bir karar çünkü. Yanlış bir durum olursa benim yüzümden olsun istemem. Basit bir konu değil çünkü.

Ay her neyse olmazsa da sorun degil. Teşekkürler yardım ettiğin icin.

Gelecek senede 10 gün özürsüz devamsızlığın olursa, sınıfta kalıp hemen geçiş yapabiliyorsunuz.
(Bu konuyu çok araştırdım, MEB'e, halk eğitimlere defalarca sordum. İki yıl kaldı olarak görünmeden geçiş yapılmıyor açık liseye. Bu cevabı aldım hepsinden.)

Aynısını ben yazdım modlar sildi yanlış bilgi diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı