10.000 TL sistem toplama

emekyurt

Hectopat
Daha fazla  
Eğer ki sistemi 8 bin lira civarında toplayabilirsek yanına 2 bin lira civarında 2K 144 Hz 1ms G-sync bir monitör de eklemek istiyorum, olur da 8bin geçerse, biraz daha sınırları zorlamaya çalışacağım. Önceliğimiz kasa. Sormak istediğim sorulardan biri 1080 ve 1070 ekran kartları arasında ne kadar bir performans farkı olur 2K deneyimde ? Yani 1080in daha çok 4K deneyim odaklı olduğunu düşünürsek, öyle bir gaming monitörün de daha 144 Hz vermemesi sebebiyle - ki verse bile bütçemizi aşacak - 1070'li bir sistem ne kadar mutlu eder ? 2x16 GB RAM'li 250 GB SSD'li 2 TB 7200 RPM hard disk'li bir sistem düşünüyorum. Öte yandan i5 işlemci bu ekran kartlarını çalıştırmada zorlanır mı, sistem stabil çalışır mı diye sorularım var. Yani elbet çalışır ama bir i7 olsa çok daha iyi olurdu dedirtir mi render harici işlemlerde. Görüş ve önerileriniz benim için çok değerli, lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Zira kafayı yemek üzereyim...

Bu saatten sonra 1000 serisi kart alınmaz sebebi ise çok pahalandı ve zamlandı. Zamanınız varsa 10000 lirayı dolar yapın ve bekleyin hocam yeni seri kart çıkasıya kadar. Mart ayında Nvidia yeni kartlarını duyuracakmış az kaldı zaten beklemeye değer diye düşünüyorum ama yinede siz bilirsiniz işlemciyi i7 8700 veya 8700k yapın derim işlemci önemli.

lkcDdsZ-SoSCLDVL_EUtKA.png
Böyle bir sistem toplayıp yanına 2K 144Hz bir monitör alabilirsiniz. Diğer bileşenleri biraz yüksek tutmak için kasayı biraz düşük tercih ettim isteğe bağlı değişebilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı