10.000 TL'ye laptop için monitör tavsiyesi

Bütçe
6000-10000

AngelEyess4

Centipat
Daha fazla  
Monitör
-
Acer'in Nitro serisinden bir laptop kullanıyorum. 515-45 modeli, laptopumda 3050 ve R5 5600H var.

Bunun yanına ikinci bir monitör eklemek istiyorum fakat birçok soru işareti canlanıyor kafamda. Bütçemde pek sıkıntı yok fakat laptopta DisplayPort girişi olmadığından 240Hz bir monitör almanın anlamı yok, HDMI yüzünden alabileceğim maksimum Hz zaten 144 olacak. Bu yüzden 144Hz 27-32' ve QHD monitörlere bakınıyorum. Burada kafamda "acaba QHD bir monitörde oyuna girip 2K çözünürlüğe çıktığımda çok ciddi bir performans düşüşü yaşar mıyım?" sorusu geliyor. Şu an çok aşırı yenilikçi AAA oyunları oynamıyorum, muhtemelen oynamam. Takıldığım oyunlar örnek olması açısından Witcher 3, BF serisi, GTAV, ETS, CS2 gibi oyunlar. Performans konusundaki görüşlerinizi merak ediyorum.

İkinci olarak doğrudan monitör tavsiyeleri isteyeceğim. Dediğim gibi bütçe sıkıntım pek yok fakat 6-10 bandını korursak iyi olur, bahsettiğim gibi 240Hz, 360Hz'lere harbiye para harcamaya gerek yok. IPS panel konusunda netim, VA veya TN panel istemiyorum.

Not: 2K çözünürlükte ve +27' boyutunda, IPS panelinde neredeyse hiç 144Hz monitör yok (mantıklı olarak :) ) bu sebepten mecburiyeten 160-240 vs. de kabul edebilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer çok ağır oyunlar oynamıyorsan tabii ki de 2K alınabilir.

XMMNT27HQ öneririm.
Xiaomi'ye burun kıvırırsan da G27Q var.
Veya şu sıralar indirime giren Dell G2724D mantıklı bir seçim olur.
VA panel istemiyorum demişsin ancak şu model, incelemesi doğrultusunda kötü durmuyor, şans verilebilir.

Geri
Yukarı