10-12 bin TL APU sistem önerisi

Bütçe
12bin TL

enesp0

Picopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Lenovo İdeapad Gaming 3 15ACH6
-AMD Ryzen5 5600H
-16GB DDR4 3200MHz RAM
-NVIDIA RTX3060 Laptop GPU
-500GB Micron M.2 SSD
Meslek
Öğrenci
Öncelikle herkese merhaba.
10 - 12bin TL civarında tercihen R5 5600G APU sistem toplamayı, daha uyguna bulabilirsem hazır toplanmışını almak istiyorum. İleride RTX3060 ile güçlendirmeyi de planlıyorum.
itopya
incehesap
Bu iki sistem hakkında görüşleriniz nelerdir? Pek bir fark göremedim ama nedense fiyatlar arasında 2bin TL civarı bir fark söz konusu. Son olarak İtopya'daki sistemde RTX 3060 11bin TL gibi bir farkla eklenebiliyor. RTX 3060 şu an 12bin TL'nin üzerinde olduğu için sonraya bırakmayıp şimdi almak mantıklı olur mu?
Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Hocam 12bin bütçe var. Zaten LoL, Valorant gibi oyunlar oynayacağım için APU sistem mantıklı geldi. İleride sistemi yükseltme ihtimalim var o yüzden ona göre bir sistem almak istiyorum. Yükselteceğim zaman sadece ekran kartı alıp sistemi bitireceğim.

Ama 11bin TL 3060 seçeneğini görünce kafam karıştı çünkü internette 12 binden başlıyor. Eğer fırsat bu fırsat derseniz daha uyguna bulunmazsa borç falan bir şekilde ayarlamaya çalışırım diye düşündüm yoksa şu an ekran kartı eklemek gibi bir düşüncem yok.

Hocam 12bin bütçe var. Zaten LoL, Valorant gibi oyunlar oynayacağım için APU sistem mantıklı geldi. İleride sistemi yükseltme ihtimalim var o yüzden ona göre bir sistem almak istiyorum. Yükselteceğim zaman sadece ekran kartı alıp sistemi bitireceğim.

Ama 11bin TL 3060 seçeneğini görünce kafam karıştı çünkü internette 12 binden başlıyor. Eğer fırsat bu fırsat derseniz daha uyguna bulunmazsa borç falan bir şekilde ayarlamaya çalışırım diye düşündüm yoksa şu an ekran kartı eklemek gibi bir düşüncem yok.
İnce hesap APU yu alman yeterli 2 hazır sistem arasından. Dediğim gibi sıfır o kadar para dökülecek bi kart değil 4060 alıyorsun o paraya.

Peki hocam İncehesap sistemdeki PSU hakkında ne düşünüyorsunuz. Ekran kartı yokken sorun çıkarmaz diye düşünüyorum ama ekran kartıyla beraber güç kaynağı da yükseltilmeli mi?

Peki hocam İncehesap sistemdeki PSU hakkında ne düşünüyorsunuz. Ekran kartı yokken sorun çıkarmaz diye düşünüyorum ama ekran kartıyla beraber güç kaynağı da yükseltilmeli mi?
6600 3060 vb gibi kartlar takıcaksan zaten yükseltmek zorundasın kanki ama şimdinin işi değil yeterli.

Eyvallah kral. Çok teşekkürler.

Hocam sistemi ne zaman güncellemeyi düşünüyorsunuz peki? Eğer ki çok uzun sürelerse hiç değilse 1650 kartlı sistem bulun bence. Ha yok bir iki ay sonra yükseltirim derseniz de 7600x performansını düşünün. Birkaç ay sonra rtx 4060 takarsaniz canavar olur

Çok uzun sürmez hocam birkaç aya ekran kartı alabilirim diye umuyorum. Dediğiniz mantıklı ama maalesef bütçeyi çok aşıyor. Sisteme şu an harcayabileceğim maksimum bütçe 12bin. Sizin dediğiniz ancak sistemi şimdi almayıp birkaç ay sonra ekran kartıyla alırsam mümkün olur. Ben de şimdi bir şekilde almazsam hiç alamam diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı