10-12 bin TL'ye 2. el sıfır veya yenilenmiş telefon önerisi

synoMM

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS B350 M-A
Ryzen 3 2200g
GTX 1650
2X8 16GB GSKILL 3200 MHZ
Transcend SSD220 240 GB
Dediğim gibi bütçe 10-12 bin TL. Fazlası olmaz diye tahmin ediyorum en son bütçe 12, belki 12500. 2. el veya yenilenmiş telefonlarla bir sorunum yok. Sosyal medya kullanacak, cok yormayacak oyun oynayacak ve az da kamera kullanacağım, çok fazla performansa ihtiyacım yok powerhouse bir çipe ihtiyacım yok şu an iPhone 7+ kullanıyorum ve hemen hemen sıkıntı çıkarmıyor, iPhone XR performansı bile günlük kullanıma gayet yeterli diye düşünüyorum önümüzdeki 2 3 sene için daha, iPhone XR'a alternatif telefon arıyorum. Alırsam yenilenmiş alacağım XR'ı ve bu fiyat bandında S21FE gibi telefonlara baktım Exynos işlemciler çok güven vermiyor o yüzden çekiniyorum biraz, Xiaomi ve ailesinden istemiyorum. Yeni nesil orta sınıf modellerden ziyade eski amiral gemilerini tercih ederim ama kaliteli bir orta sınıfa da hayır demem. Uzun süre götürecek telefon arıyorum. Ayrıca 2. el kayıtsız pixel telefon alıp çift SIM slotu sürekli değiştirilerek kullanılıyorsa telefon oyle de kullanabilirim, önerilerinizi bekliyorum.

Geri
Yukarı