10-15 bin TL'ye RAM, anakart ve işlemci tavsiyesi

Soğutucu dahildiri görmemişim az daha bütçe çıkarsa bunu da alın derim

Burası da çok mantıklı.

Onun attığında ramler kötü gidip 32GB alıp 5200MHZ CL40 ram almazdım.
Sadece ram değişikliği yapılabilir aslında.

Burası da çok mantıklı.

Sadece ram değişikliği yapılabilir aslında.
Geri kalanı aynı fiyata geliyor 7600 okadar da ısınan bir işlemci değil ilk attığım soğutucu yeterli olacaktır. Düz 16bin TL alıp geçin boşa uğraşmaya değmez.

Millet phantop spirit tarzı soğutucular ile 7900X falan soğutuyor okadar almanıza gerek yok bütçenizi zorluyorsa.

Geri kalanı aynı fiyata geliyor 7600 o kadar da ısınan bir işlemci değil ilk attığım soğutucu yeterli olacaktır. Düz 16bin TL alıp geçin boşa uğraşmaya değmez.

Millet phantop spirit tarzı soğutucular ile 7900X falan soğutuyor o kadar almanıza gerek yok bütçenizi zorluyorsa.

Sizin attığınız soğutucu ile spirit arasında ne kadar fiyat farkı var?

300 TL çok mühim değil. Değecekse

@DMN bir de anakartta sizin attığınız marka mı tercih edilmeli yoksa Gigabyte mı?
2x16 bana yeter diyorsanız asrock. Yanlış hatırlamıyorsam asrockta gen5 m2 yuvası olmasi lazım soğutucularıda daha büyük olduğu için ileride pekte sorun yazartmaz gigabyte ta yaratmaz

Değer mi sorusu size kalmış tamamen bütçe yetiyorsa alınır

@halilserkan 2x16 bana yeterli bence daha sonra yükseltmeye gitmem yüksek ihtimalle. Amacım Valorant'yu LoL'ü falan rahat oynamak ve 165 Hz monitörümden tam verim almak.
Monitörünüz ve ramin pekte bi alası yok ama 32gb ram sizi baya bi süre götürür zaten kartınızı olmasa bile 7600de dahili grafik birimi var görüntü alıp valorant falan oynayabilirsiniz lowda

Monitörünüz ve RAM'in pek de bir alası yok ama 32 GB RAM sizi bayağı bir süre götürür zaten kartınızı olmasa bile 7600'de dahili grafik birimi var görüntü alıp Valorant falan oynayabilirsiniz Low'da

Monitörün veriminden bahsettiğim 165+ FPS de sabit durmak. Bir de anakart Micro modeli benim kasama uyumlu olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı