10 bin TL sistem önerisi

Bütçe
2. el uyguna güzel bir sistem, bütçe çok farketmez ama 10 bin civarı

kaan_05

Picopat
Daha fazla  
Düşük bütçeye parça parça veya toplu bir sistem lazım.
İnternette biraz baktım ama uygun düşük bütçeye pek rastlamadım.
Tavsiyeniz varsa verebilir misiniz?

Hocam çok güzel toplamışsınız ellerinize sağlıkta işlemci ile anakart pek mümkün değil gibi.
İstanbul'da oturuyorum satan arkadaş aydın'da oturuyor sadece elden satış yaparım diye belirtmiş.

Hocam 13-14 çıkabilirim bütçe ama en fazla o kadar kaldırırım.

Hocam çok güzel toplamışsınız ellerinize sağlıkta işlemci ile anakart pek mümkün değil gibi.
İstanbul'da oturuyorum satan arkadaş aydın'da oturuyor sadece elden satış yaparım diye belirtmiş.
Evet, şimdi farkettim bende. Üstelik işlemci ve anakart aynı fiyata dahil değilmiş. Verdiğim linkleri güncelledim.

Son düzenleme:
Bu ilan uygun gibi. Direkt sistem olarak alınabilir. Hem de 2 yıl garantiliymiş. Sıfır sistem sanırım. Pazarlık yok yazılmış ama 500 indirilir herhalde.

Alınabilir. Benim son attığıma da bakın isterseniz. Sıfır ve 2 yıl garantili sistem. Özellikleri aynı.

Hocam Ryzen mi daha etkili olur bu bütçede yoksa Intel mi?

Ryzen 5 5600G Sıfır Sistem

İleride PSU yükseltip RX 7600, RTX 4060 bandında bir ekran kartı takabilirsiniz.

Güzel sistemde hocam daha çok 2. el bakıyorum daha uyguna geliyor.

Hocam Ryzen mi daha etkili olur bu bütçede yoksa Intel mi?

İkisi de aynı sayılır. Çoklu çekirdek olarak Ryzen 5 5500 daha iyi. Tekli çekirdek olarak İ3-12100f daha iyi. Muadil işlemciler.
İkisinin de birbirine net üstünlükleri yok. Hangisinin daha çok fps verdiği oyundan oyuna değişiyor.

Son düzenleme:
İkisi de aynı sayılır. Çoklu çekirdek olarak Ryzen 5 5500 daha iyi. Tekli çekirdek olarak i3-12100F daha iyi. Muadil işlemciler.
İkisinin de birbirine net üstünlükleri yok. Hangisinin daha çok FPS verdiği oyundan oyuna değişiyor.

Hocam sizce şu anki bilgisayarımdan o kasaya geçmek mi daha mantıklı yoksa bu yaz çalışıp iyi bir bilgisayar almak mı?

şuanki laptop
i3 6. nesil
ekran kartı 2 gb
2x8 ram

Geri
Yukarı