10 bin TL'ye laptop önerisi

Hocam daha önceki mesajda paylaştığım ürünün panel türünü nereden öğrenebilirim? Eğer IPS değilse, onu iade edip sizin paylaştığınızı almayı düşünüyorum. Ayrıca ASUS laptopta RAM'ler arttırılabiliyor mu?

Hocam daha önceki mesajda paylaştığım ürünün panel türünü nereden öğrenebilirim? Eğer IPS değilse, onu iade edip sizin paylaştığınızı almayı düşünüyorum. Ayrıca ASUS laptopta RAM'ler arttırılabiliyor mu?
Attığınız HP cihaz IPS.
Model numarasını aratırsanız çıkan sitelerde bulabilirsiniz.
Asus cihazda azami bellek 12GB olarak belirtilmiş Epey sitesinde. Amazon 8 diyor. Ona bir bakacağım.

F1502 kod kasa için 16GB'a kadar destekler diyor. En iyisi Asus destek ekibine sormak.

Son düzenleme:
Attığınız HP cihaz IPS.
Model numarasını aratırsanız çıkan sitelerde bulabilirsiniz.
ASUS cihazda azami bellek 12 GB olarak belirtilmiş Epey sitesinde. Amazon 8 diyor. Ona bir bakacağım.

IPS değilmiş HP'nin paneli. Bu fiyat aralığında hem yeni işlemcisi olan, hem IPS, hem de DDR4 olan başka bir model bulamadım. Bu şekilde kalacak galiba.

Hocam hem Epey hem HB, IPS yazmış.
HP sitesinde belirtmemiş.
i5 versiyonu ise IPS. Garip bir durum.

Almadan önce Amazon mh sordum bende, IPS olarak göründüğünü söylediler.

Ya hocam ksurua bakmayın rahatsız ediyorum ama bu laptop hiç içime sinmedi. Linkteki ürünü almayı düşünüyorum, önerir misiniz ya da başka bir şey tavsiye eder misiniz? Bir de Trendyol'dan alırsam bir sorun yaşar mıyım?

Son düzenleme:
Almadan önce Amazon mh sordum bende, IPS olarak göründüğünü söylediler.

Ya hocam ksurua bakmayın rahatsız ediyorum ama bu laptop hiç içime sinmedi. Linkteki ürünü almayı düşünüyorum, önerir misiniz ya da başka bir şey tavsiye eder misiniz? Bir de Trendyol'dan alırsam bir sorun yaşar mıyım?

Açıkçası bu cihaz benim Ultrabook tavsiyeleri konumda önerdiğim bir cihazdı. Aspire 5 kasa bu bütçede memnun eder, IPS paneli artı, işlemcisi güçlü iş yapar ayrıca giriş seviye oyunları da oynatır (FC24, ETS2,Valorant). Eksi olarak pil ömrü biraz daha kısa olabilir bütçesindeki U serisi cihazlara göre.

Trendyol konusuna gelirsek hiçbir site için kesin sorun yaşamazsınız denilemez. Farklı satıcılar, kargo firması, ürünün fabrika çıkışı gibi etmenler de giriyor.

Rehberimi de bırakayım belki yardımcı olur.
10.000 TL-25.000 TL 10 adet Ultrabook tavsiyesi @halogong
İlk HP cihaz önerim yanlış olmuş dikkate almayın.

Son düzenleme:
Açıkçası bu cihaz benim Ultrabook tavsiyeleri konumda önerdiğim bir cihazdı. Aspire 5 kasa bu bütçede memnun eder, IPS paneli artı, işlemcisi güçlü iş yapar ayrıca giriş seviye oyunları da oynatır (FC24, ETS 2, Valorant). Eksi olarak pil ömrü biraz daha kısa olabilir bütçesindeki U serisi cihazlara göre.

Trendyol konusuna gelirsek hiçbir site için kesin sorun yaşamazsınız denilemez. Farklı satıcılar, kargo firması, ürünün fabrika çıkışı gibi etmenler de giriyor.

Rehberimi de bırakayım belki yardımcı olur.
10.000 TL-25.000 TL 10 adet Ultrabook tavsiyesi @halogong
İlk HP cihaz önerim yanlış olmuş dikkate almayın.

Hocam IPS'e alıştıktan sonra TN çok kötü geldi, olacak gibi değil cidden. Amazon'dan yıllardır alışveriş yapıyorum, hiç sorun yaşatmadılar bugüne kadar ama diğerleriyle büyük küçük hep bir şeyler oldu. Bu nedenle yine aynı yerdem alabilirsem daha iyi olur. Sadece programlamada ve arada bir de film izlemek için kullanacağım.

Birkaç tane seçebildim, sizce hangisini almalıyım ya da başka bir öneriniz var mıdır Amazondakilerden? 20 bin liraya kadar çıkabilirim. Aldıktan sonra RAM yükseltmesi yapacağım, 2 slotu da lehimsiz olması lazım.

Son olarak aşağıdaki ürünü aldım. Dell 3520'yi 120Hz olmasından dolayı istiyordum ancak klavye aydınlatması, menteşelerin 180 derece açılması gibi farklardan dolayı Acer olanı tercih ettim. Bu model de 2 RAM yuvasıda lehimsiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı