10 Metre HDMI Kablo Önerisi

EmreCanTuna

Kilopat
Makaleler
32
Yer
Çorlu/Tekirdağ
Yakın zamanda oturma salonuna yeni televizyon alındığından eski televizyon boşa çıktı ve odama yerleştirdim. Bilgisayar kasasından uzak olduğu için 10 metrelik bir HDMI kablo arıyorum. Televizyon aman aman çok özellikli bir model (Arçelik a32-lck-0b u) değil. Bu sebeple sadece görüntü ve ses alsam bu bana yeterli. Hepsiburada üzerinde bu kabloyu buldum. Açıkçası çoğu 10 metrelik HDMI kabloları 100 TL'den başlarken bunun bu kadar ucuz olması kafamda soru işaretleri oluşturdu. Sizce kullanım amacıma göre almalı mıyım?
Ekran Görüntüsü (3).png

Kullanım amacınıza göre tercih edilebilir ucuz bir kablo. Bir sorun olacağını sanmıyorum. Benim de bu tarz bir kablom var evde, bazen test vs. yaparken kullanıyorum.

Biraz araştırdım zaten bakıldığında fiyatlar bu civarda. Tabi marka ve özelliklere göre değişiyor. 4K - altın uç vb.

Kablonun siparişini verdim. Elime ulaştığı zaman sorun yaşayıp yaşamadığımı yazarım. Mesajlarınız için teşekkürler.
Aras Kargo'nun sancılı kargo yolculuğu sonucunda ürün nihayet elime ulaştı. Kablo, temel işlevi olan ses ve görüntüyü aktarıyor, yani çalışıyor. Fakat bazı sıkıntıları var. Televizyonda 3 farklı HDMI girişi mevcut. 1. ve 3. girişte aşırı derece dalgalanma verenkte kayma gibi sorunlar var. Televizyonun portlarında veya ekran kartının çıkışında herhangi bir problem yok. 2. girişe gelirsek en temiz görüntüyü bu port üzerinden alıyorum. Tabii ki sorunsuz değil. Özellikle Youtube üzerinden video izlerken dalgalanmalar artıyor. Ama gel gelelim arka plana K-Lite-Codec'te çalışan herhangi bir görüntü verdiğiniz zaman bu dalgalanmalar resmen kayboluyor. Ne Youtube'da ne de bilgisayardaki video oynatıcıda bu dalgalanmalar gözükmüyor. Aşağıdaki videodan anlatmak istediğim soruna bakabilirsiniz. Yani fiyatını düşünecek olursak benim işimi gördü. Ama tavsiye etmiyorum. En azından 10 metrelik olanı değil de 5 metrelik olanı almaya çalışın. Mesafe arttıkça bu tür ucuz kablolarda bu gibi sorunların olması pek şaşılacak bir durum değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

32239597_2073925519598180_4504380684353142784_n.jpg

32161287_2073940656263333_8290863967501287424_n.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı