10.sınıf MESEM bilişim bölümüne nasıl geçilir?

Berat.xx56

Centipat
Hocalarım öncelikle merhaba, yazdıklarımı sonuna kadar okursanız sevinirim durumum çok kritik:

Normalde alt bölüm olarak bilgisayar teknik servis bölümü için çok kolay iş bulurum ama ben yazılım geliştirme bölümünü istiyorum ve sanırsam öyle bir iş yeri bulmak imkansız. MESEM'le konuştum: "yani daha yeterli bilgiye sahip değilim. Yazılım geliştirme bölümü için nasıl bir işletmede çalışabilirim?" dedim. Dalga geçer gibi "İş bulmada yardımcı olamıyoruz. İşi kendiniz bulacaksınız."cevabını verdiler. E arkadaş teknik servis olsa neyse de yazılım geliştirme için nasıl bir işletme de çalışacağım? (Hayatımda bu kadar saçma sapan bir eğitim sistemine rastlamadım.) Sınıf hocama soruyorum "şu MESEM'e git." Gidiyorum "Sadece 2 kere sınıf tekrarına kalanları alıyoruz." Başka bir MESEM'e gidiyorum: "Anında hemen MESEM'e geçebilirsin ama bilişim bölümü yok" diyor. Bilişim bölümü olan MESEM'e gidiyorum: "Eğer şimdi geçersen eylül'e kadar beklersin tekrar 10.sınıftan başlarsın" diyor. Kısır döngüde kaldım. "okulunuzdaki yetkililerle konuşun." demeyin hepsiyle konuştum onlarda bir şey bilmiyor. Herkes yarım yamalak bilgisiyle yardımcı olduğunu sanıyor ama kimsenin bir şey bildiği yok. 1 2 haftadır psikolojim bozuldu. Onlarca liseyle görüştüm olmuyor artık bıktım usandım. Şu an ne yapmalıyım hocalarım ne tavsiye edersiniz? 10.Sınıfım ve imam hatipten kurtulmak istiyorum Meslek lise nakilleri de kapandı(e-Devlet hata veriyor.) Dersler çok zorluyor bu gidişle sınıfta kalabilirim. Yani anlayacağınız Durumum çok kritik bilgisi olan varsa çok ama çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı