10. sınıfta açığa geçilebilir mi?

Fluken0

Decapat
Daha fazla  
Başlıkta da belirtiğim gibi 10. sınıfım. Okuldaki hocalar hepsi yaşlı ve bana göre dersi yeterince iyi anlatamıyorlar. Dersi okulda dinlemeyi seven bir tipim zaten 8 saat okul olduğu için evde çok bir zamanım kalmıyor ders çalışmak için. Çoğu gün okula gitme isteiğim olmuyor. 11.5 gün devamsızlığım var. Sınıftaki arkadaşlık ilişkilerim de pek iyi değil. 11. sınıfta dil bölümüne geçmeyi düşünüyorum. 10-15 kişi maksimum olacak ve bir nebzede olsa rahatlayacağımı düşünüyorum. Ne yapmalıyım, açığa geçebilir miyim? Müdürle konuşup. Açığa geçme şartlarını biliyorum ama bakanlıkça uygun görülen gibi bir madde gördüm, mümkün olabilir mi?

O Bakanlıkça uygun görülen madde dedikleri kural da kabul edilmesi çok zor bir kural. Bana halk eğitimdekiler dedi ki mesela aile içi şiddet mi görüyorsun bunu resmiyette kanıtlaman lazım yoksa yine kabul edilmez diyorlardı.

Başlıkta da belirtiğim gibi 10. sınıfım. Okuldaki hocalar hepsi yaşlı ve bana göre dersi yeterince iyi anlatamıyorlar. Dersi okulda dinlemeyi seven bir tipim zaten 8 saat okul olduğu için evde çok bir zamanım kalmıyor ders çalışmak için. Çoğu gün okula gitme isteiğim olmuyor. 11.5 gün devamsızlığım var. Sınıftaki arkadaşlık ilişkilerim de pek iyi değil. 11. sınıfta dil bölümüne geçmeyi düşünüyorum. 10-15 kişi maksimum olacak ve bir nebzede olsa rahatlayacağımı düşünüyorum. Ne yapmalıyım, açığa geçebilir miyim? Müdürle konuşup. Açığa geçme şartlarını biliyorum ama bakanlıkça uygun görülen gibi bir madde gördüm, mümkün olabilir mi?

Eğer dersleriniz iyi değil ise güzel bir meslek lisesi bulup gidebilirsiniz.

Rehber öğretmenin varsa onunla konuş.
Bunu deneyeceğim teşşekürler.
Eğer dersleriniz iyi değil ise güzel bir meslek lisesi bulup gidebilirsiniz.
Derslerime aslında çalışssam yapabilirim fakat şuanda 4 tane zayıfım var. ortaokulu full takdirle bitirdim 9. sınıfıda teşşekürler bitirdim şuan boş geçiceğim.

Üniversite'de de PDF'ler olmasa her 10 hocadan 9'u ders anlatamıyor, hatta çoğu 40 yıl önceki ve geçerliliğini yitirmiş bilgileri anlatıyor ancak yapacak bir şey yok.

Üniversite'de de PDF'ler olmasa her 10 hocadan 9'u ders anlatamıyor, hatta çoğu 40 yıl önceki ve geçerliliğini yitirmiş bilgileri anlatıyor ancak yapacak bir şey yok.
Üniversitede bildiğim kadarıyla devamsızlık hakkı konusunda çok baskıcı bir kural yok.
En kötü bir kursa giderim diye düşünüyorum.

Üniversitede bildiğim kadarıyla devamsızlık hakkı konusunda çok baskıcı bir kural yok.
En kötü bir kursa giderim diye düşünüyorum.

Yok mu? Dekanlık bu yıl yoklama kağıtlarını istediği bazı hocalar yeniden liste çıkartıp imza attırdılar bu hafta. Lise döneminde daha böyle şeylere takılıp pes ediyorsanız yüksek öğrenim hayalinizi bence bir kenara bırakın.

Okulun sizin için vakit kaybı olduğunu düşünüyorsanız açığa geçmenizi tavsiye ederim hem liseyide mezun edersiniz.

Geri
Yukarı