100 bin TL laptop tavsiyesi

mimario

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba. İnce ve güçlü bir laptop aramaktaydım. Ama o bütçelere çıktıktan sonra 16" boyutunda bir laptop alıp orta yolu bulmak daha mantıklı geldi.

Bu her ne kadar 18" olsa da özellikleri iyi. Değerlendirmeye alacağım.

Açıkçası farklı modelleri inceledim ama kafam karışık. Almışken havalandırması iyi, uzun yıllar kullanacağım bir cihaz olsun istiyorum. Nakit alacağım için ikinci el seçeneklerini de değerlendirmekteyim. 75bin TL bandına 4080 ekran kartlı ROG Scar cihazlar var. Ama Scar modellerinde kronik coil whine sorunu var diye duymuştum. Bu aralıklarda da tavsiyelere açığım.

Merhaba. İnce ve güçlü bir laptop aramaktaydım. Ama o bütçelere çıktıktan sonra 16" boyutunda bir laptop alıp orta yolu bulmak daha mantıklı geldi.

Açıkçası farklı modelleri inceledim ama kafam karışık. Almışken havalandırması iyi, uzun yıllar kullanacağım bir cihaz olsun istiyorum. Nakit alacağım için ikinci el seçeneklerini de değerlendirmekteyim. 75bin TL bandına 4080 ekran kartlı ROG Scar cihazlar var. Ama Scar modellerinde kronik coil whine sorunu var diye duymuştum. Bu aralıklarda da tavsiyelere açığım.

Hocam o paraya masaüstü toplardım :D

Şaka bir yana ASUS iyidir ROG serisi daha da iyidir. Scar modelindeki sorunu ben de duymuştum fakat ciddiyeti nedir bir araştırmak gerek. Link bıraktığınız laptop güzeldir. Üzmez. ASUS uzun yıllar götürür.

Hocam o paraya masaüstü toplardım :D

Şaka bir yana ASUS iyidir ROG serisi daha da iyidir. Scar modelindeki sorunu ben de duymuştum fakat ciddiyeti nedir bir araştırmak gerek. Link bıraktığınız laptop güzeldir. Üzmez. ASUS uzun yıllar götürür.
Bir masaüstüm mevcut. Taşımak amaçlı, taşırken de işimi görecek bir cihaz alayım istiyorum. Rog Scar g16 kullanıcısı var ise yorumlarını duymak isterim.

Attığınız MSI bir arkadaşımda var çok memnun bence alın.

Bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz? Tavsiye eden olur mu?

Ayrıca şu cihazların da fiyatı uygun gibime geldi.

Bu cihaz çok uygun gözüktü gözüme. Fiyat olarak yakın ikinci el i9 13900hx olan modeli de var. Sizce ikisi arasında hangisi tercih edilir?

Hp Omen 16-wf1006nt 14.Nesil Core i9 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

(Ekranı FHD olmasa 1 saniye üdşünmem alırdım bunu)

Son düzenleme:

Bu cihaz hakkında ne düşünüyorsunuz? Tavsiye eden olur mu?

Ayrıca şu cihazların da fiyatı uygun gibime geldi.

Bu cihaz çok uygun gözüktü gözüme. Fiyat olarak yakın ikinci el i9 13900hx olan modeli de var. Sizce ikisi arasında hangisi tercih edilir?

Hp Omen 16-wf1006nt 14.Nesil Core i9 Notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

(Ekranı FHD olmasa 1 saniye üdşünmem alırdım bunu)
Hocam Legion Pro 7 kullanıyorum alalı 2 ay oldu imzandaki cihazı rog g16 4080 den geçtim berbat bir coil whine vardı Legion alabileceğiniz en iyi cihaz soğutma ve malzeme kalitesi olarak buhar odalı soğutma sistemi var 0 sıkıntı al uzun yıllar kullan net olarak tavsiye ederim şiddetle

Hocam Legion Pro 7 kullanıyorum alalı 2 ay oldu imzandaki cihazı rog g16 4080 den geçtim berbat bir coil whine vardı Legion alabileceğiniz en iyi cihaz soğutma ve malzeme kalitesi olarak buhar odalı soğutma sistemi var 0 sıkıntı al uzun yıllar kullan net olarak tavsiye ederim şiddetle
Cevap için teşekkürler. Peki AMD işlemcide durumlar nasıl? Kıyas yapılabilecek intel karşılığı nedir? Isınma durumu nasıl ?

Ek olarak sizdeki cihaz bu galiba. Bu bütçeye çıkıp çıkmama konusunda kararsızım. Ama almışken uzun yıllar kullanayım istiyorum işte.

Ayrıca ikinci el olarak ta şöyle bir alternatif var. Sizce yurtdışı cihazı almaya değer mi? Fazlasıyla upgrade bir cihaz.

Son düzenleme:
Cevap için teşekkürler. Peki AMD işlemcide durumlar nasıl? Kıyas yapılabilecek intel karşılığı nedir? Isınma durumu nasıl ?

Ek olarak sizdeki cihaz bu galiba. Bu bütçeye çıkıp çıkmama konusunda kararsızım. Ama almışken uzun yıllar kullanayım istiyorum işte.

Ayrıca ikinci el olarak ta şöyle bir alternatif var. Sizce yurtdışı cihazı almaya değer mi? Fazlasıyla upgrade bir cihaz.

ryzen 9 lu olan cihazda çok iyi cihaz ama ben intel i9 çıkabilirseniz şiddetle tavsiye ederim undervolt işlemide yapılıyor ben yaptım.cihaz max performasn ama 70-75 dereceyi en ağır işlemlerde geçmiyor çok serin çalışıyor aşırı memnunum çıkabilirseniz 4090 i9 intel olanı almanızı öneririm yurtdışı 105000 tl ben asla vermem hocam tercih etmem tr 36 ay premıum yerinde özel garanili cihaz alırım 100 k üstüne yurtdışı ürün alınmaz bence medimarkt takip edin ben oradan 119k ya aldım vade farksız 6 taksitte yapılıyor iyi denk geldi geöen hafta gene aynı rakama webe özel kampanya yaptılar iniyor aynı rakamlara 4090 i9

lenovo legion genel puan olarak en eksiksiz marka olarak goruluyor.

Msi : tasarim olarak cok begenilmiyor,kaba duruyor.
Asus:coil whine sorunu ve plastik kasa
Dell,Alienware, Razer: ozelliklere gore gereksiz pahalilar
Acer ve HP : Fiyat performans en iyisi ama kalite biraz dusuk diger markalara gore

Lenovo nun ise dogru duzgun eksigi yok. Fiyat,kasa kalitesi,tasarim, sogutma,display,port,tasinabilirlik vs her sey guzel. O yuzden lenovo legion tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı