%100 CPU Kullanımı

Monitörünüz kaç Hz.? ara da 61-63 arası çıkması normaldir aynısı bende de oluyor...

Evet, bir sıkıntı olmaz.
Monitörüm 60 Hz. Tam olarak bunu kullanıyorum.
Bütün çekirdekler tam kullanımda olsa ve ısı yükselmesi yaşasan sorun çıkar fakat şu an için böyle bir durum söz konusu değil.
Şu an için derken?

Monitörüm 60 Hz. Tam olarak bunu kullanıyorum.
Kaç Hz. olduğunu söyleseniz yeterliydi modele gerek yoktu neyse...

Evet, oyun ayarlarından FPS sabitlerseniz monitör kaç Hz. ise FPS limitini ona sabitler.

Eğer MSİ Afterburner , R.T.S.S yazılımları ile sabitliyorsanız manuel olarak 60 FPS sabitleyin.

Bunu sadece bu oyun da değil, rekabetçi olmayan bütün oyunlar da uygulamanız tavsiyemdir.

Kaç Hz. olduğunu söyleseniz yeterliydi modele gerek yoktu neyse...

Evet, oyun ayarlarından FPS sabitlerseniz monitör kaç Hz. ise FPS limitini ona sabitler.

Eğer MSİ Afterburner , R.T.S.S yazılımları ile sabitliyorsanız manuel olarak 60 FPS sabitleyin.

Bunu sadece bu oyun da değil, rekabetçi olmayan bütün oyunlar da uygulamanız tavsiyemdir.
Neredeyse her oyunda FPS sabitlemeye yarayan ayarlar gördüm. Her oyunun ayarlarından elle sabitliyorum. Ek bir program kullanmıyorum. Söylediğiniz programlarla sabitlendiğini de bilmiyordum.

Neredeyse her oyunda FPS sabitlemeye yarayan ayarlar gördüm. Her oyunun ayarlarından elle sabitliyorum. Ek bir program kullanmıyorum. Söylediğiniz programlarla sabitlendiğini de bilmiyordum.
İyi yapıyorsunuz, paylaştığım rehberimin ilk adımın da nasıl yapacağınız belirtilmiştir. İyi forumlar.

1613607469596.png

Oyuna hiçbir değişiklik yapmadan tekrar girdim ve tüm çekirdekler %100 kullanılmaya başlandı. Yükleme ekranında da öyleydi. Ek olarak koşmaya başlayınca ani FPS düşüşleri oldu. Ne yapabilirim?

Oyuna hiçbir değişiklik yapmadan tekrar girdim ve tüm çekirdekler %100 kullanılmaya başlandı. Yükleme ekranında da öyleydi. Ne yapabilirim?
Çok fazla FPS ve ısı dalgalanması yoksa kafaya takma dostum. Güncel ısı değerlerini paylaşırsan konunun kapatılabileceğini düşünüyorum. 👍

Yeni konular

Geri
Yukarı