100 derece sıcaklık olduktan sonra bilgisayarın kendi kendine kapanması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

okannedim

Hectopat
Arada YouTube'a nasıl indirilir videoları çekiyorum. Bannerlord'u indirip çalıştırdığımda bilgisayar fan hızı anormal şekilde artmıştı. Sistemim RX 5700 XT, Ryzen 3600X, X470 Gigabyte 8 GB RAM, 650 Watt Gigabyte PSU var. Radeon ayarlarına girdiğimde bağlantı yeri sıcaklığı 100 derece idi. Ve bilgisayar o günden sonra 1 2 saat aralarında kendi kendine kapanmaya başladı; sinyal yok yazısı geliyor fareyi oynatıp, klavyede tuşlara rastgele basmama rağmen bilgisayar açılmıyor. Aç kapa yapmak zorunda kalıyorum. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci/Ekran kartı çok ısındığından sisteminin yanmaması için otomatik olarak sistem kendini kapatıyor. Yeni nesil bilgisayarlarda olan bir şey, bende de aynı sorun vardı BIOS'tan fan hızını artırarak çözdüm.

Arada YouTube'a nasıl indirilir videoları çekiyorum. Bannerlord'u indirip çalıştırdığımda bilgisayar fan hızı anormal şekilde artmıştı. Sistemim RX 5700 XT, Ryzen 3600X, X470 Gigabyte 8 GB RAM, 650 Watt Gigabyte PSU var. Radeon ayarlarına girdiğimde bağlantı yeri sıcaklığı 100 derece idi. Ve bilgisayar o günden sonra 1 2 saat aralarında kendi kendine kapanmaya başladı; sinyal yok yazısı geliyor fareyi oynatıp, klavyede tuşlara rastgele basmama rağmen bilgisayar açılmıyor. Aç kapa yapmak zorunda kalıyorum. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

RX 5700 XT referans kart mı ve hangi marka söyler misiniz?

Nasıl indirilir derken? Satın alıp indiriyorsunuz çok basit değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Radeon ayarlarında bağlantı sıcaklığı derken, GPU sıcaklığı mı hocam?

İşlemci fanınız stok mu?
Eğer stoksa BIOS'tan Core performance Boost kapamanızı öneririm.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı