% 100 disk kullanım hatası

Venom snake

Hectopat
Merhabalar. Son zamanlarda bilgisayarımda sürekli disk %100 hatası alıyorum.

Sistemim şu şekilde:

Ekran Kartı : ASUS ROG Strix GTX 1060 6 GB OC
İşlemci: Intel i5 7500
Anakart: ASUS Prime B250m Plus
RAM: 8 GB SSD: yok

IMG_3925.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevabınız için teşekkür ederim. Windows güncel HDD tune ile tararım bana bir de SSD önerir misiniz ? Hangisini almalıyım şu an aklımda corsair force var.

Son düzenleme:
Bu sorunu yaşıyordum ben de. Şimdi çözdüm:) Windows’un “Hızlı Getir” gibi RAM ve HDD’ye yüklenen bir özelliği var. Bu özellik SSD olmayan bilgisayarlara fazla yük bindiriyor. Çalıştır kısmına “services.msc” yazıp servisleri çalıştırın. Oradaki menüden “Hızlı Getir” özelliğini bulup bu özelliği durdurun. Bilgisayarı tekrar yeniden başlatın sorununuz çözülecektir.

Bu sorunu yaşıyordum ben de. Şimdi çözdüm:) Windows’un “Hızlı Getir” gibi RAM ve HDD’ye yüklenen bir özelliği var. Bu özellik SSD olmayan bilgisayarlara fazla yük bindiriyor. Çalıştır kısmına “services.msc” yazıp servisleri çalıştırın. Oradaki menüden “Hızlı Getir” özelliğini bulup bu özelliği durdurun. Bilgisayarı tekrar yeniden başlatın sorununuz çözülecektir.

Çok yük kavramı anlatmaya yetmiyor resmen sistem çöküyor saatlerce sürüyor tamamen işlemin son bulması eskiden SSD vardı sanki herkeste bu MICROSOFT' u anlamak mümkün değil.

Bende bu sorunu yaşıyorum Asus X542UR-GQ438T kodlu notebook um var
Nvidia Geforce 930MX
İntel i5 8250 u 8gb ram
servise gönderdim ve alalıda 2 gün olmuştu servise gönderdiğimde.
Sizce servisten döndüğünde yapılmış olurmu yada yapılmış olmazsa kendim halledebilirmiyim.
Siz düzeldikten sonra aynı sorunu birdaha yaşadınız mı. Yanıtlarsanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı