1000-1100 TL'ye kadar M.2 SSD önerisi

Bütçe
1100
Dediğim gibi vadettiği hızları veremeyecek fakat PCI-e 3.0'de de çalışır.

Twinmos olan M.2 olmasına rağmen SATA hızları veriyor alınmaz. Hikvision olan kötü alınmaz ve SATA hızları veriyor.

Kioxia G2 olan için bir şey diyemem, revizesi gibi duruyor fakat sağlık düşürme, yazma hızı düşürme sorunu var mıdır bilmiyorum.

Team MP33 için kontrolcüsü kötü deniliyor.

PX500 hakkında böyle bir şey gördüm, hoş durmuyor.
o zaman p5 ide eleyelim madem o kadar önemsenecek bir hız düşüşü olacak, kioxia hakkında bir şey diyemem demişsiniz, kronik sağlık sorunu var bu modelde, hattaha az önce ana sayfayı geziyordum gözüme çarptı konu :D

Twinmos olan zaten M.2 SATA M.2 NVMe değil.

Bu arada Exceria G2 olanın 2TB'lığını kullanıyorum sorun yok.

Hocam sağlık sorunu ile karşılaşan çok kullanıcı var bu modelde, sizde sorun yok demişsiniz emin değilim şu an.

o zaman p5 ide eleyelim madem o kadar önemsenecek bir hız düşüşü olacak, kioxia hakkında bir şey diyemem demişsiniz, kronik sağlık sorunu var bu modelde, hattaha az önce ana sayfayı geziyordum gözüme çarptı konu :D
Kioxia G2 için bir şey diyemem, ayrıca ben Kioxia Exceria kullanıyorum ve yazma hızları 700'e kadar düştü. Ben G2 olmayan modeli kullandığım için belki G2'de bu sorunlar düzeltilmiştir demek istedim.

Hocam sağlık sorunu ile karşılaşan çok kullanıcı var bu modelde, sizde sorun yok demişsiniz emin değilim şu an.
Adam belirtmemiş ki hangisi olduğunu? SATA olanı kronik sorunlu belki odur.

Dediğim gibi vadettiği hızları veremeyecek fakat PCI-e 3.0'de de çalışır.

Twinmos olan M.2 olmasına rağmen SATA hızları veriyor alınmaz. Hikvision olan kötü alınmaz ve SATA hızları veriyor.

Kioxia G2 olan için bir şey diyemem, revizesi gibi duruyor fakat sağlık düşürme, yazma hızı düşürme sorunu var mıdır bilmiyorum.

Team MP33 için kontrolcüsü kötü deniliyor.

PX500 hakkında böyle bir şey gördüm, hoş durmuyor.

Sanırım RAM çipleri hakkında pek bir şey bilmiyorsunuz :)
Ram almak daha basit demek istedim aslında. SSD'de bir sürü kriter var.

Ram almak daha basit demek istedim aslında. SSD'de bir sürü kriter var.
RAM'de XMP ayarında bile sorun çıkaran çipler gelebiliyor. Aslında RAM'de de çok kriter var fakat Türkiye'de fazla seçenek yok, mesela 16-19-22-37 zamanlamaları olan bir RAM ile 16-17-21-35 zamanlamaları olan bir RAM farklıdır, çipleri de farklı olabilir. Siz ikisini de CL16 olarak gördüğünüz için fark etmezsiniz fakat arada fark vardır.

RAM'de XMP ayarında bile sorun çıkaran çipler gelebiliyor. Aslında RAM'de de çok kriter var fakat Türkiye'de fazla seçenek yok, mesela 16-19-22-37 zamanlamaları olan bir RAM ile 16-17-21-35 zamanlamaları olan bir RAM farklıdır, çipleri de farklı olabilir. Siz ikisini de CL16 olarak gördüğünüz için fark etmesiniz fakat arada fark vardır.
Doğrudur hocam. Sisteme sorun yaratmasın yeter gözüyle bakıyor normal kullanıcı :D

Geri
Yukarı