1000 Mbps internet ile Steam 50 Mbps indirme hızı veriyor

Sen söyledikten sonra araştırmasını yaptım ve kısıtlama olmadığını söylemişler. Sorun yaşayanlar ya altyapısal sorun yaşıyor ya da bilgisayarında donanımsal & yazılımsal sorunlar yaşıyor. Yani aynı sunucudan ben altyapımın izin verdiği tam kapasitede hız alabilirken bir başkası alamıyorsa bu noktada bir kısıtlama yoktur.

Hocam ping nasıl etkilemez. Ping dediğimiz şey sunucu ile kendi bilgisayarımız arasındaki bağlantıdaki veri akış süresidir. Bu veri akış süresi yüksek olursa haliyle indirme hızımız da düşecektir. Bu nedenle ping çok büyük rol oynamaktadır.

Aksi taktirde Türkiye'de ticari anlamda internet altyapısı çok da fena durumda değil, sadece bireysel kullanıcılara pek sunulmuyordu 2 sene öncesine kadar ancak bilmiyorum çevrenizde ne kadar fiber kullanıcı mevcut ancak benim çevremde gigabit net kullanan ev kullanıcı sayısı bir hayli fazlalaşmaya başladı.

Ha kırsalda ve Anadolu'nun birçok köyünde, ilinde ilçesinde halen daha 16Mbps verilmeye devam ediyor ancak bu ISS'lerin terbiyesizliği, açgözlülüğünden kaynaklı dostum.

Şimdi şöyle bir sorun var TR Steam sunucularında normal saatlerde 500 Mbps ile bile indirmek çok zor fakat gidip bir ABD sunucusu aracılığıyla her saatte 600 700 Mbps ile indirme yapabiliyorum aradaki pingten kaynaklı kaybolan hız benim için TR sunucusuna göre bir şey fark ettirmiyor sonuç olarak 1000 Mbps'lik internetimde 600 700U kullanabilmem benim için yetiyor.

Şimdi şöyle bir sorun var TR Steam sunucularında normal saatlerde 500 Mbps ile bile indirmek çok zor fakat gidip bir ABD sunucusu aracılığıyla her saatte 600 700 Mbps ile indirme yapabiliyorum aradaki pingten kaynaklı kaybolan hız benim için TR sunucusuna göre bir şey fark ettirmiyor sonuç olarak 1000 Mbps'lik internetimde 600 700U kullanabilmem benim için yetiyor.

930Mbps alıyorum down/up -
Valorant'ı 65mbps/saniye de indirdim.
Bir eksiklik var sorduğumda sunucu ve kablo uzaklığından dolayı olabileceğini söylediler.
CAT6 kablom 10metre uzaklık var.
Çok sıkıntı değil zaten de sadece niye az geliyor diye düşündüm.

Son düzenleme:
@anilk91 Aynen kardeşim. Bütün platformlarda 500 MBPS hız ile saniyede 60 ile indiriyorum nedense sadece Steam'da sorun var. Etrafımda TT, SOL kullanan herkeste bu durum var.
Konuyu hortlatmak istemem ama az evvel kendi bilgisayarımda 1gbps olan SOL hattımda Call Of Duty Warzone 2.0 oyununu Steam üzerinden güncellerken hızlara gözüm takıldı ve nedense aklıma ilk sen geldin 😂 😂 Üşenmedim ss aldım ve aldığım ssler aşağıda, detaylı inceleyebilirsin.

1685036559456.png

1685036567723.png

1685036572033.png

bir kaç saniye arayla alınmış sslerdir, detaylı incelemeni öneririm dostum.

iyi forumlar

Konuyu hortlatmak istemem ama az evvel kendi bilgisayarımda 1Gbps olan SOL hattımda Call of Duty Warzone 2.0 oyununu Steam üzerinden güncellerken hızlara gözüm takıldı ve nedense aklıma ilk sen geldin 😂 😂 Üşenmedim SS aldım ve aldığım SS'ler aşağıda, detaylı inceleyebilirsin.

Eki Görüntüle 1793095
Eki Görüntüle 1793098

Eki Görüntüle 1793099

Birkaç saniye arayla alınmış sslerdir, detaylı incelemeni öneririm dostum.

İyi Sosyaller

Şunu fark ettim, Oyundan oyuna değişiyor mesela PUBG'yi 105 ile indirirken CS'yi 40-50 ile indiriyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı