1000 Mbps internet paketinde indirme hızı düşük

• Konuyu başlatan C1ade
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 646

C1ade

Hectopat
Daha fazla  
1000MBPS internete geçiş yaptım. Fakat Steam, EA App, Ubisoft gibi uygulamalarda 60mb/sn üzerini göremiyorum. Chrome'dan IDM ile indirme yaparken 90mb/snlere çıkabiliyor. Speedtest'te 900Mbps görebiliyorum. Hızlı M.2 SSD'ye indiriyorum. İşlemcimde Ryzen 5 5600. sizce sebebi neler olabilir? Konuları inceledim denemeler yaptım çözüme ulaşamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
DNS değiştirip deneyebilirsiniz, Steam'in indirme sunucusunu değiştirip deneyebilirsiniz. 60MB/sn'de çok yeterli olması gerek ama bilemiyorum.
yok gayet yeterli zaten tabiki. Benlik bir sorun mu var diye öğrenmek istedim steamde sunucu değiştirmeyi denedim TR sunucuları 65 in yarısını anca verebiliyor şuan Hollanda kullanmaktayım. Ama normalde indirme hızım 106mb görebilicekken tüm platformlarda 65 i geçememesinin sebebini anlamadım sadece. Yoksa gayet yeterli evet. Amacım bir problemden kaynaklıysa onu çözmek.

yok gayet yeterli zaten tabiki. Benlik bir sorun mu var diye öğrenmek istedim steamde sunucu değiştirmeyi denedim TR sunucuları 65 in yarısını anca verebiliyor şuan Hollanda kullanmaktayım. Ama normalde indirme hızım 106mb görebilicekken tüm platformlarda 65 i geçememesinin sebebini anlamadım sadece. Yoksa gayet yeterli evet. Amacım bir problemden kaynaklıysa onu çözmek.
Hocam 60MB dediğiniz 600MBPS değil mi?

Geri
Yukarı