1000 TL İşlemci, Anakart, RAM, Kasa Tavsiyesi

İnpyjamas

Hectopat
Daha fazla  
Elimde Gt630 ekran kartı mevcut fazla oyun oynayan birisi değilimdir. Arada CS:GO, Knight Online gibi oyunlar oynuyorum ilerleyen zamanlarda upgrade edebileceğim parçalar önerirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasaya Güç Kaynağı dahil mi olacak yoksa elinde PSU var mı? Varsa nasıl bir PSU'ya sahipsin? Bunu da belirtirsen sevinirim. Kasa haricinde kalan parçaları bu şekilde temin edebilirsin. İleriye dönük ve güncellenebilir bileşenlerdir.

İşlemci: Intel Skylake Core i3 6100 3.70 GHz 3 MB LGA 1151p
Anakart: MSI H110M PRO-VD DDR4 VGA DVI GLAN SATA 3 USB 3.1
RAM: Kingston Hyperx Fury 8GB 2133Mhz D4 HX421C14FB/8
Toplam: 882,50TL

Vereceğin cevaba göre kalan miktara Kasa önereceğim.

Güç kaynağı dahil olacak yazmayı unutmuşum kusura bakmayın lütfen.

SATILIK BİLGİSAYAR

İntel core2quad q9300 2.5 ghz (4 çekirdek) 6mb önbellek işlemci
msı gtx 750 ti 2gb 128 bit ekran kartı - (2 yıl garantili / 470 tl)
8 gb ddr3 1066 mhz ram (4x2 gb) - (ramların 2 tanesi 2 yıl garantili / 100 tl)
1500 gb hdd
(1000 gb 64 mb önbellek 7200 rpm + 500 gb 32 mb önbellek 7200 rpm hdd) - (1000 gb olan hdd 2 yıl garantili / 180 tl)
yüksek hızlı ekstra ince sata 3 kablosu - (2 yıl garantili / 25 tl)
750 watt 56 amper single 12 volt power supply - (2 yıl garantili / 250 tl)
*içinde orijinal win 7 32 bit home basic işletim sistemi recoverysi var piyasa değeri 400 tl (işletim sisteminin 2. eli olmaz)
lightscribe özellikli dvd/cd yazıyıcı okuyucu (diski tersten koyunca üstüne resim çiziyo)
kart okuyucu
*20 inc lcd ekran (hoparlörlü) + kablosuz klavye + mause ve kasanın geri kalanı

ORİJİNAL KUTULARINDA GÖNDERİLECEKTİR.

2000 tl

yeni ve 2 yıl garantisi olan parçaların toplamı 1025 tl içindeki orijinal işletim sistemi 400 tl eder 1425 tl yani siz (hoparlörlü monitor + kablosuz klavye mause + kasanın geri kalanı) na 575 tl ye sahip olacaksınız.

bu bilgisayardan yeni satın alınmış bütün ürünleri geri iade ettiğimde (ekran kartı + 2 adet ram + hdd + power supply + sata 3 kablosu) (hala süresi var çünkü) zaten kendine ait onboard 1 gb ekran kartı var ve kasanın eski 350 watt power suplly ını takıp ofis pc si ve internet olarak kullanılabiliyor. 2000 tl ye alınabilecek tam takım bir sistem ve 5 parçanında 2 yıl garantisi var. zaten power + hdd yi yeni toplayacağım makinede kullanırım (çünkü onu hesab ederek aldım) ekran kartı + sata 3 kablosu + 2 adet ram geri iade olmuş olur hatta 2 adet ramıda iade etmem 8 gb li ofis pc si olmuş olur.

Arkadaşalr satın alıcaksanız hızlı davranın bu gün tam ekran kartını kargolayıp geri iade ediyodum (geri iade süresi 14 gün) bu gün 11. gün biri alıcma dedi vazgeçti onun yüzünden kargoya yetişemedim yarın sabah kargolar açılana kadar kararınızı verin ve bu günden atm yada internetten parayı gönderin çünkü yarın 12. gün ve kargonun da yolda gitme süresi var. Yani ben her türlü bu bilgisayar satılsada satılmasada kendime yeni bir bilgisayar toplayacağım sizin kararsızlıklarınınz yüzünden 2 yıl garantili kullanmayacağım bi ekran kartı boşu boşuna evde durmasın çünkü alacağım kart 1500 tl.

Sen kendi ekran kartını kullanmayı kabul ediyorsan ve GTA 5 gibi oyunlar oynamak istemiyorsan arkadaşın dediği gibi Skylake İ3 olan sistemi alabilirsiniz. Ama GTA 5 gibi oyunlar da oynayacaksanız ekran kartını satıp AMD A10 7850K işlemcili bir sistem toplarsanız sorunsuz oyun oynarsınız.

Güç kaynağı dahil olacak yazmayı unutmuşum kusura bakmayın lütfen.

Güç Kaynağı dahil olacaksa şu kasaya bir bakabilirsin Aerocool GT BE 450W, 2x USB 2.0, 1 Fanlı,Mid-Tower Siyah Kasa.
Ayrıca ekran kartının seni idare edebileceğini düşünüyorsan ve ileride ekran kartı alırım dersen i3 6100 ile parana asla yazık etmezsin. Yok, ileride ekran kartı alamam bu bütçeye sığdırmaya çalışıyorum dersen farklı bir alternatif de sunabilirim sana.

Çok yüksek gereksinimli oyunları oynayamayacağımın farkındayım.Benim için bu yatırım gibi bir şey olacak ileride ekleyebileceğim bir ekran kartı ile istediğim performansa ulaşacağımı düşünüyorum.Ancak aklımda şu var güçlü bir ekran kartına yeterli mi önerdiğiniz kasadaki psu ? Bütcemi 100-150 Tl arttırıp ilerde sıkıntıya sokmayacak bir öneri sunarsanız teşekkür ederim.

PSU'nun 12v kanalından ne kadar güç verdiği önemlidir. Bazı PSU'lar var 500W olduğu halde 12v'den 300W güç veriyor. Onun yerine 80 PLUS 400W bir PSU daha kaliteli olabiliyor. Önerdiğim Kasanın 500W olan modeli 12v kanalından 336W güç çekiyor. Güçlü bir ekran kartından kastın nedir? Mesela hangi ekran kartını almayı düşünüyorsun ileride? Genelde Nvidia kartlar az güç tükettiği için önerdiğim kasa yeterli gelir ama üst düzey ekran kartlarında bu durum değişir. Bütçenden arta kalan 120TL'nin üstüne 100-150TL eklediğine göre elimizde en fazla 270TL var demektir.

Kasa: Aerocool GT Black Edition 2x USB, 1 Fanlı, Mid-Tower Siyah Kasa
PSU: Zalman ZM500-LE 500W Güç Kaynağı
Toplam: 280,96TL

Bu PSU 12v kanalından 444W güç sağlıyor. Güçlü ekran kartlarına da yeter.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı