1000 TL'ye AMD FX 6300 Sistem Toplama

S52B32

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. 1000Tl bütçem var, anakart, işlemci ve ekran kartı takviyesi yapmak istiyorum. Bu konfigürasyon GTA 5 vs iyi kalitede oynatır gibi geliyor bana ama sizlerin de fikrini danışmak isterim.

-amd fx 6300 işlemci : 350TL
-msi 970a-g46 anakart: 260 TL
-powercolor r7 265/r9 270 turboduo 2gb 256bit ekran kartı : 510-580TL

Hepsi yoruma açıktır, şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
high power 600w eco var elimde, sıkıntı çıkaracağını tahmin ediyorum o ekran kartıyla. ayrıca maalesef bütçe kısıtlı :)

İ3 4170 400 TL
H81 Plus 250 TL
R7 260X 350 TL

Bu şekilde satın almak daha mantıklı olacaktır.

GTA V adlı oyunda İ3 işlemciler ciddi performans vaad ediyor. 3 senelik bir mimariya para ödemeyin. Genede siz bilirsiniz tabi. Dediğiniz şekilde satın alabilirsiniz.

3 senelik mimaride olsa İ5 4. nesile denk bir işlemci neden olmasın? Üstelik AMD işlemci ve ekran kart kombosuyla çok daha yüksek fps alınıyor. Bence mantıklı ama işlemci 8xxx serisi olursa tam bir canavar olur.

aslında çekirdek hastası birisi değilim, ama 2 çekirdek bir işlemci de almak istemiyorum. tek çekirdek performansı tabii ki intel'in daha iyidir ama amd'ye nedense eskiden gelen bir sempatim var :)

Hayatımda AMD'nin FX serisi kadar berbat bir işlemci ailesi görmedim. Hem Zambezi hem PileDriver ailesi için söylüyorum bunu. GTA 5 gibi işlemciye çok yük bindiren ve kısıtlı çekirdek kullanan oyunlarda FX işlemcilerden uzak durun. İ3 4170 almanızı tavsiye ediyorum. 2 çekirdek olmasına bakmayın. Toplam yükte FX 6300'e yakın performans veriyor ki sizin için önemli olan çekirdek başına performansı.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı