10000 TL Tasarım, Render için Masaüstü Bilgisayar Toplama

Analiz için yüksek işlemci ve RAM gücüne ihtiyacınız var. Dolayısyla mümkün olduğunca çok çekirdek gerekecek.
Render için ise genellikle GPU kullanılsa da CPU da kullanan uygulamalar/kişiler mevcut. Eğer uygulamalarınız CPU Render destekliyse 1950X işlemciye yönelmelisiniz. Xeon işlemcilerin f/p alternatifidir. Ancak tüm sistem bütçeyi aşabilir. 1950x işlemci x399 anakart kullanır. İşlemci + anakart fiyatı yaklaşık 7500TL tutmakta.
Alternatif olarak 2700X Ryzen ya da Intel i7 6950x işlemcili bir sistem kurabilirsiniz.
Xeon işlemcileri daha çok tavsiye ettiler, render ikinci plana atabilirim CPU da iş görür diyorsanız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 7 am4 soketli işlemci de hiçte kalır yanı yok. Birkaç dakikacık için fazladan 5000 TL verilmez TR4' e kısıtlı bütçe var ise. :D

RYZEN 2700' e gerek bile yok. 1700 hepsiburada.com' da uygun şuan.
X370 kaliteli borad ile güzel bir Overclock yapıldığında muazzam güçlü olacaktır. Aynı zamanda olabilecek en tasarruflu performans bileşenleri. Ekran kartı için güzel bir bütçede ayrıldı sanki.

Yıllardır render ile uğraşırım mimari alanda. Geçen seneye kadar CPU render ile çalışmaktaydım. Şimdi ise GPU odaklıyız. Ryzen 1700 var. Overclock ile müthiş performans alıyorum. Anakartınızı Asus harici markalardan seçmenizi öneririm. Bu güne kadar AMD platformunda asus' tan çok çektim açıkçası. Kişisel bir acı, lakin bir öneriye dönüştü. Gigabyte göz bebeğim.

AMD Ryzen 7 1700 3.0GHz/3.7GHz 16MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı
Ayrıca içinden soğutucuda çıkıyor. Şimdilik soğutmaya masraf etmezsiniz. 3,6 GHZ overclock ve tam yükte 71 derecede seyrettim aylardır.

Son düzenleme:
RYZEN 2700' e gerek bile yok. 1700 hepsiburada.com' da uygun şuan.
X370 kaliteli borad ile güzel bir Overclock yapıldığında muazzam güçlü olacaktır. Aynı zamanda olabilecek en tasarruflu performans bileşenleri. Ekran kartı için güzel bir bütçede ayrıldı sanki.

Yıllardır render ile uğraşırım mimari alanda. Geçen seneye kadar CPU render ile çalışmaktaydım. Şimdi ise GPU odaklıyız. Ryzen 1700 var. Overclock ile müthiş performans alıyorum. Anakartınızı Asus harici markalardan seçmenizi öneririm. Bu güne kadar AMD platformunda asus' tan çok çektim açıkçası. Kişisel bir acı, lakin bir öneriye dönüştü. Gigabyte göz bebeğim.

AMD Ryzen 7 1700 3.0GHz/3.7GHz 16MB Cache Soket AM4 İşlemci Fiyatı
Ayrıca içinden soğutucuda çıkıyor. Şimdilik soğutmaya masraf etmezsiniz. 3,6 GHZ overclock ve tam yükte 71 derecede seyrettim aylardır.
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, araştırmalarıma devam edeceğim[emoji4]

Hiç alabileceğim fiyat seviyesinde olmadıklarından alıp ta kullanmadığım için somut fikrim yok.
Şuan için oldukça pahalılar. AMD ryzen ürtmeden önce xeonlar liderdi. Şimdi F/P olarak sanırım AMD zirve.

Hiç alabileceğim fiyat seviyesinde olmadıklarından alıp ta kullanmadığım için somut fikrim yok.
Şuan için oldukça pahalılar. AMD ryzen ürtmeden önce xeonlar liderdi. Şimdi F/P olarak sanırım AMD zirve.
anlıyorum danıştığım birkaç kişi xeon işlemci almamı tavsiye etti. Özellikle analiz konusunda 9-10 kişiden AMD kullanana henüz rastlamadım.

Ekran kartı 2. plan işlemci 1.plan dediğiniz için böyle birşey yaptım ama 2700X yapıp 1070Tİ koyulabilir. 400TL aştı ayrı yerlerden toplarsanız kapanır fiyat farkı.
Screenshot-2018-5-28 https www sinerji gen tr.png

Şöyle söyleyebilirim.
Maddi olarak alabilecek olduğunu xeon modeli ile alabilecek olduğunux Ryzen modelini kıyas yapın.
Çekirdek hızları, sayıları, ve sentetik test hesaplama sonuçları. Aralarındaki fark ile, işlemciler arasındaki fiyat farkını hesap edin. Sonuca ulaşırsınız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı