10000TL PC toplama

Umut D

Hectopat
Merhaba,
Benim 9-10 bin TL arası bir bütçem var ve oyun PC toplamayı düşünüyorum ama benim hiçbir şeyim yok(Yani klavye, mouse, kulaklık, monitör vs)ve birkaç yerden teklif aldım. Fakat şöyle ekran kartı konusunda kafam karışık. NVIDIA mı Yoksa AMD mi? Ya da başka bir şey mi?
Benim oynayacağım oyun tipleri genelde PUBG, CS GO, CoD 4 vs gibi oyunlar oynayacağım.
Bana önerilen ekran kartları arasında bunları kullan diyen 2 ayrı kişi var kafam karışık.

(Eğer sizin öneriniz var ise 9-10BIN TL'ye kadar görmek isterim.)

Pek anlamadığım için size sormak istedim. Bilgisi olanlar yardım edebilir ise sevinirim arkadaşlar.
Teşekkürler.

Şuraya bana önerilen PC'leri yazıyorum. (Eksik ufak tefek parçaları yazmıyorum benim için önemli işlemci ve ekran kartı)

1. Sistem bu
Uygun bir anakart (Seçilmedi)
i5 9400F İşlemci
Zotac RTX 2060
250 SSD
16 GB RAM
Kulaklık
Mouse
Klavye
Rampage 24" CURVED monitor

2. Sistem
Uygun bir Anakart (seçilmedi)
ASUS Dual RX580-O 8 GB DDR5 256Mbit
i5 9600-KF 9MB 4.60GHz 1151
2TB HDD
250GB SSD
16 GB RAM
Kulaklık
Mouse
Klavye
LG 24" Monitör

Son düzenleyen: Moderatör:
MONITOR Hp 27MX 27" 144Hz 1ms 1700TL
KASA Dark Diamond PRO 355 TL
PSU AEROCOOL 600w 80+ Cylon 403 TL
ANAKART MSI B450 TOMAHAWK MAX 990 TL
ISLEMCI AMD RYZEN 5 3600 3.6GHz 1290 TL
EKRAN KARTI MSI AMD RADEON RX 5700 XT GAMING X 8GB 3600 TL
RAM Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz 700 TL

SSD Adata SU630 240GB 260 TL
HDD Seagate Barracuda 1TB 275 TL

TOPLAM 9573 TL

Kulaklik , klavye ve mouse konusunda cok bir bilgim yok fakat kalan parayla belki biraz butce asarak kaliteli bir kombinasyon alabilirsin.

Son düzenleme:
Adsız.png

Şöyle bir sistem önerebilirim. Sisteme bakan arkadaşlar bazı yükseltmeler ve gereksiz olanları düşürecektir.
Monitör olarakta 144Hz 27inç ekran önereceğim. Monitör olarak önereceğim marka James Donkey olacak keza bende önerdiğim monitörü kullanıyorum ancak forumda James Donkey, Rampage gibi markalar çok önerilmiyor. Kronik sorunlu olan ürünleri yok değil ancak 1400 civarı 144Hz 1ms olan başka yok görebildiğim.

Eki Görüntüle 525588
Şöyle bir sistem önerebilirim. Sisteme bakan arkadaşlar bazı yükseltmeler ve gereksiz olanları düşürecektir.
Monitör olarakta 144Hz 27inç ekran önereceğim. Monitör olarak önereceğim marka James Donkey olacak keza bende önerdiğim monitörü kullanıyorum ancak forumda James Donkey, Rampage gibi markalar çok önerilmiyor. Kronik sorunlu olan ürünleri yok değil ancak 1400 civarı 144Hz 1ms olan başka yok görebildiğim.

1700'e indirmis hepsiburada HP monitoru.

MONITOR Hp 27MX 27" 144Hz 1ms 1700TL
KASA Dark Diamond PRO 355 TL
PSU AEROCOOL 600w 80+ Cylon 403 TL
ANAKART MSI B450 TOMAHAWK MAX 990 TL
ISLEMCI AMD RYZEN 5 3600 3.6GHz 1290 TL
EKRAN KARTI MSI AMD RADEON RX 5700 XT GAMING X 8GB 3600 TL
RAM Corsair Vengeance 16GB(2x8GB) 3200MHz 700 TL

SSD Adata SU630 240GB 260 TL
HDD Seagate Barracuda 1TB 275 TL

TOPLAM 9573 TL

Kulaklik , klavye ve mouse konusunda cok bir bilgim yok fakat kalan parayla belki biraz butce asarak kaliteli bir kombinasyon alabilirsin.
Evet güzel sistem değerlendireceğim. Teşekkürler
Ama araştırmalarıma göre ve yakın çevremde söylenen, AMD işlemci alma deniyor. Fazla ısınma problemi ve başka problemleri oluyormuş. o yüzden intel işlemci tercih etmem söylüyorlar

Evet güzel sistem değerlendireceğim. Teşekkürler
Ama araştırmalarıma göre ve yakın çevremde söylenen, AMD işlemci alma deniyor. Fazla ısınma problemi ve başka problemleri oluyormuş. o yüzden intel işlemci tercih etmem söylüyorlar

O dedigin Amd nin FX serisi icin gecerli.Yeni nesil RYZEN serisinde bu ortadan kalkmis bulunmakta.Youtube dan veya forumda incelersen yeni nesil AMD Ryzen islemcilerin Intel den daha iyi oldugu daha cok tercih edilir oldugunu gorebilirsin.

AMD işlemcilerin artık böyle bir sıkıntısı yok emin olabilirsin. Ben Ryzen 5 3500X kullanıyorum ısınma problemim yok ayrıca AMD işlemciler İntel'e göre daha ucuz.

Eki Görüntüle 525588
Monitör olarak da 144Hz 27inç ekran önereceğim. Monitör olarak önereceğim marka James Donkey olacak keza bende önerdiğim monitörü kullanıyorum ancak forumda James Donkey, Rampage gibi markalar çok önerilmiyor. Kronik sorunlu olan ürünleri yok değil ancak 1400 civarı 144Hz 1ms olan başka yok görebildiğim.

Evet bende araştırdım biraz monitör'de james donkeyi öneren çok kişi var. Fakat ben hala işlemcideyim. AMD işlemci problem yaratıyor diyorlar. Ama bu fiyata işlemcide farklı bir yöne gidilebilir gibi gözüküyor.

Teşekkürler

Evet bende araştırdım biraz monitör'de james donkeyi öneren çok kişi var. Fakat ben hala işlemcideyim. AMD işlemci problem yaratıyor diyorlar. Ama bu fiyata işlemcide farklı bir yöne gidilebilir gibi gözüküyor.

Teşekkürler

Dostum kim diyorsa yanlis diyor. AMD RYZEN su an performans olarak cok iyi bir islemci serisi.

Teşekkürler
Samsung VA panel kullanıyorlar oldukça iyi ve ucuz. AMD işlemciler artık herhangi bir sorun çıkarmıyor buna emin olabilirsiniz. Yeni nesil de sorun yaşamazsınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı