1050Ti ile GTX 970 takası mantıklı mı?

Oyunlarda grafik farkını anlaman mümkün değil, gereksiz bir takas olur bence. Çünkü çekirdekler daha güncel bellekler daha hızlı falan yeni nesil nasıl anlatsam biri iphone 8 plus diğeri iphone x umarım anlatabilmişimdir. Kimse karlı çıkamayacağı birşeyi kolay kolay takas etmez, ekran kartına overclock falan yapmıştır, başta hızlı çalışır gibi görünür kullandıkça mavi ekran verdirebilir iş işten geçmiş olur aman dikkat.
1050Ti her ne kadar yeni mimari olsa da, 970 FPS açısından çok daha iyi bir kart. Tabi kartın fiziksel olarak ne durumda olduğu önemli. Oyunlarda 11 FPS civarı 970 daha iyi.

1050Ti her ne kadar yeni mimari olsa da, 970 FPS açısından çok daha iyi bir kart. Tabi kartın fiziksel olarak ne durumda olduğu önemli. Oyunlarda 11 FPS civarı 970 daha iyi.
Oyundan oyuna değişir dostum o. 10-30 FPS arası fark ediyor. Ekran kartı tabanlı oyunlarda 20-30 FPS civarı fark ettirir.

GTX 1050Tİ ile GTX 970 kartlarını karşılaştırmak saçmalıktan başka bir şey değil. Arasında çok fark yokmuşta, mutlaka sorunluymuşta arkadaşım kartı bizzat gördünüz mü böyle yorumlar yapıyorsunuz? GTX 970 , GTX 1060 ayarında bir karttır. Nesil farkı olduğu için fiyatları birbirini dengeliyor, ayrıca GTX 970 daha pahalı bir kart onu belirteyim. Ayrıca kartın 4 yıllık olduğunu nereden çıkardınız onu hiç anlamadım. :) Kart belki 2 yıllık ya da 1 yıllık nereden biliyorsunuz da 4 yıllık diyorsunuz? Arkadaşlar bilmediğiniz konularda yorum yapmaktan çekinin bence. Ben kendim olsam kesinlikle takaslardım, tabi öyle direk takasa girilmez. Önce performans testleri yapılır, karşı taraf güven veriyor mu ona dikkat edilir, varsa ürünün faturası talep edilir maksat ürünün ne zaman kullanılmaya başlandığını görmek için. Karşı taraf neden böyle bir takas düşünüyor onu öğrenmek lazım ben olsam kesinlikle 970 verip 1050Tİ almazdım. Bu durum ister istemez şüphelendiriyor, sen karşı tarafın bu takası neden yapmak istediğini sorgula öğrenmeye çalış ondan sonra takas işini düşünürsün. Bir ürün takas ediliyor ya da satılıyorsa mutlaka bir sebebi vardır. Elden çıkartma konusunda da 1050Tİ'den daha kolay elden çıkarılıyor onu belirteyim. İnsanlar hangi kart performanslı ve fiyatı uygunsa onu tercih ediyorlar. FTW versiyonu en üst modeldir bu arada.
Kendin de yazmışsın 970'i olan adam yoktan yere 1050 Ti ile takas yapmaz. İşin içinde bir bit yeniği var.

Kendin de yazmışsın 970'i olan adam yoktan yere 1050 Ti ile takas yapmaz. İşin içinde bir bit yeniği var.
Onun araştırılması lazım işte. Konuyu açan arkadaş bunun hakkında bilgi vermemiş. Demek ki adam söylememiş neden takas etmek istediğini. Öğrenilmesi lazım bunun. Onun dışında karşı taraf kart hakkında ne dediyse inanıp güvenmek zorunda malesef.

GTX 1050Tİ ile GTX 970 kartlarını karşılaştırmak saçmalıktan başka bir şey değil. Arasında çok fark yokmuşta, mutlaka sorunluymuşta arkadaşım kartı bizzat gördünüz mü böyle yorumlar yapıyorsunuz? GTX 970 , GTX 1060 ayarında bir karttır. Nesil farkı olduğu için fiyatları birbirini dengeliyor, ayrıca GTX 970 daha pahalı bir kart onu belirteyim. Ayrıca kartın 4 yıllık olduğunu nereden çıkardınız onu hiç anlamadım. :) Kart belki 2 yıllık ya da 1 yıllık nereden biliyorsunuz da 4 yıllık diyorsunuz? Arkadaşlar bilmediğiniz konularda yorum yapmaktan çekinin bence. Ben kendim olsam kesinlikle takaslardım, tabi öyle direk takasa girilmez. Önce performans testleri yapılır, karşı taraf güven veriyor mu ona dikkat edilir, varsa ürünün faturası talep edilir maksat ürünün ne zaman kullanılmaya başlandığını görmek için. Karşı taraf neden böyle bir takas düşünüyor onu öğrenmek lazım ben olsam kesinlikle 970 verip 1050Tİ almazdım. Bu durum ister istemez şüphelendiriyor, sen karşı tarafın bu takası neden yapmak istediğini sorgula öğrenmeye çalış ondan sonra takas işini düşünürsün. Bir ürün takas ediliyor ya da satılıyorsa mutlaka bir sebebi vardır. Elden çıkartma konusunda da 1050Tİ'den daha kolay elden çıkarılıyor onu belirteyim. İnsanlar hangi kart performanslı ve fiyatı uygunsa onu tercih ediyorlar. FTW versiyonu en üst modeldir bu arada.

Tamam anlatmışsınız o kadar da kimse 970 kötü demedi. Siz bile demişsiniz takas etmem diye. 970 kötü bir kart değil, 1050Ti ile takas etmek istemesinde sorun var. Gereksiz yere yorum yapmak yerine biraz mantıklı düşünün. Kimse elindeki iyi kartı kötü bir kartla değiştirmez.

Tamam anlatmışsınız o kadar da kimse 970 kötü demedi. Siz bile demişsiniz takas etmem diye. 970 kötü bir kart değil, 1050Ti ile takas etmek istemesinde sorun var. Gereksiz yere yorum yapmak yerine biraz mantıklı düşünün. Kimse elindeki iyi kartı kötü bir kartla değiştirmez.
Dostum iyi kötü olayına girmeye gerek yok 2 kartta ortalamanın üstünde iyi kartlardır. Ben yıllardır bu işlerle uğraşıyorum, defalarca satma, takaslama işlerim oldu. Neler neler gördüm ben. Bazen bu tarz makul teklifler gelebiliyor ve kart sorunlu olmayabilir bunu biz bilemeyiz. Ben gereksiz yorum yaptığımı düşünmüyorum. Benim üstümdeki yorumları iyi oku yarısının boş yorum olduğunu görürsün zaten. Varsa senin tecrübelerin paylaşırsan sevinirim.

Gerekli testleri yaptıktan sonra kart temiz ise kesinlikle takaslanmalı. Böyle fırsat bir daha gelmez GTX 970 ile GTX 1050Ti arasında %40 dan fazla performans farkı vardır.

Arkadaşlar eleman 1050Ti yiğenine doğum günü hediyesi olarak almak istiyormuş. Yiğeni tutturmuş diyor 1050Ti diye. Edirnede oturuyorum. Oda burada öğrenci istanbuldan normalde kendisi. Elden alışveriş yapmak istediği için 970 Evga FTW model takas önerdi. Kendisi birçok PC bileşeni satmış 2.El profiline baktığıma göre en az 10 satışı var gözüküyor. Evime davet ettim testlerinide yaparım sonuçta. Ne zaman alındığını bilsem daha iyi olur tabi. Bende kararsız kaldım şimdi. Ama bir yandanda kaçırmak istemiyorum.

Bence alınır. Kartta bir sorun yoksa, gayet iyi de olur bence. FTW gayet iyidir. İki kart arasında kayda değer bir performans farkı var.

Kartın geçmişini öğrenin. Kişiden kişiye gezen bir kartsa, almayın ama. İlk veya ikinci sahibi ise alınabilir. VRAM olayına da takılmaya gerek yok. Bu kart her zaman 1050 Ti'dan iyi olacak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı