1070 Ti vs RTX 2060

Bütçe
5000
Evet hocam 2016'dan beri hiç değişmedim bunu ama dün BIOS'tan bir şeyler denedim bilgisayar açılmadı sonra hem RAM MHz'si ile oynadım hem de işlemci fan hızını artırdım sonra RAM'leri çıkarıp tekrar takınca düzeldi acaba PSU kaynaklı mı diye düşündüm bir.
Ramlerin Mhz'leri farklı. Uyumluluk sorunu oldu muhtemelen.
Bana resim attığınızda, 3200 olan kendini 2800 olana eşitlemişti otomatik. Çıkarıp taktığınızda hızı sıfırlandı.
Zentiming üzerinden bir ekran görüntüsü attın, bakalım hızları nasıl şimdi.

Güç kaynağınız gayet güzel, ondan bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Ramlerin Mhz'leri farklı. Uyumluluk sorunu oldu muhtemelen.
Bana resim attığınızda, 3200 olan kendini 2800 olana eşitlemişti otomatik. Çıkarıp taktığınızda hızı sıfırlandı.
Zentiming üzerinden bir ekran görüntüsü attın, bakalım hızları nasıl şimdi.

Güç kaynağınız gayet güzel, ondan bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
Anladım hocam muhtemelen o yüzden. Dlss konusu ile ilgili. 3060'ın Dlss'li versiyonu 2080ti'dan iyi midir?

Hocam iki kartdada dlss 2.0 mevcutmuş.
2080 Ti biraz daha güçlü bir kart 3060'a göre.
Uygun fiyatlı temiz, garantisi devam eden bir model bulursanız alın.

3060 en uygun ilan bunu buldum. Diğerlerinde markaları pek cazip gelmiyor nedense sanki aynı kart değilmiş gibi Galax, Gainward falan da var 6500-7000 arası ama bilemedim.

3060 en uygun ilan bunu buldum. Diğerlerinde markaları pek cazip gelmiyor nedense sanki aynı kart değilmiş gibi Galax, Gainward falan da var 6500-7000 arası ama bilemedim.
Hocam 8000₺'ye çıktıysanız Rtx 4060 bakın. 3060'a o kadar para verilmez.

Eğer ikinci el almaktan korkuyorsanız bütçeyi biraz daha artırıp şunu alın:

Hocam 8000₺'ye çıktıysanız RTX 4060 bakın. 3060'a o kadar para verilmez.

Eğer ikinci el almaktan korkuyorsanız bütçeyi biraz daha artırıp şunu alın:

Daha uygunlarini da buldum 6500 liraya kadar ama yukarıda belirttiğim mevzuyu düşünüyorum bir farkı var mı diye markaların.

Daha uygunlarini da buldum 6500 liraya kadar ama yukarıda belirttiğim mevzuyu düşünüyorum bir farkı var mı diye markaların.
Açıklamıştım marka farkının ne demek olduğunu.
Bütçeyi fazla zorlayamam, bir süre beni idare etsin derseniz maks. 4000₺'ye Rtx 2060 alın geçin direk bence.
Daha sonra güçlü bir ekran kartı alırsınız.

Rx 6600 de alabilirsiniz 4000-5000₺ arasında.

Açıklamıştım marka farkının ne demek olduğunu.
Bütçeyi fazla zorlayamam, bir süre beni idare etsin derseniz maks. 4000₺'ye Rtx 2060 alın geçin direk bence.
Daha sonra güçlü bir ekran kartı alırsınız.

Rx 6600 de alabilirsiniz 4000-5000₺ arasında.
2060'ın belleği çok az bence rx 6600 daha uygun olur diye düşündüm yakınlarda 5500'e buldum.

2060'ın belleği çok az bence rx 6600 daha uygun olur diye düşündüm yakınlarda 5500'e buldum.
5500 biraz fazla. 5000₺'ye düşerse alın.
Kutu,faturası ve garantili olmasına dikkat edin alırken.

Ama 2060'da da Rtx teknolojisi var. Rx 6600 daha güçlüdür, ona ayrı FSR teknolojiside vardır ama sırf belleği düşük diye tercih etmemek doğru olmaz.

Kartın sıfır fiyatıda 8000₺ hocam. Ama sıfıra gerek yok bence, ikinci el temiz bir şey bulursanız daha uyguna alabilirsiniz.

5500 biraz fazla. 5000₺'ye düşerse alın.
Kutu,faturası ve garantili olmasına dikkat edin alırken.

Ama 2060'da da Rtx teknolojisi var. Rx 6600 daha güçlüdür, ona ayrı FSR teknolojiside vardır ama sırf belleği düşük diye tercih etmemek doğru olmaz.

Kartın sıfır fiyatıda 8000₺ hocam. Ama sıfıra gerek yok bence, ikinci el temiz bir şey bulursanız daha uyguna alabilirsiniz.
Özellikle Fivem oynadığım için ekran kartı belleği fazlasıyla zorlanıyor özellikle texture yüklenmeme sorunu o yüzden oluyor 8GB beni kurtarır gibi. 5500 olan ilana 5000 + 8GB ram teklif ettim hem de satıcıyla aynı semtteyiz test imkanım falan da var daha uygun olur herhalde.

Geri
Yukarı