1080P Yayın için F/P sistem önerisi

Alwisimo

Zeptopat
Daha fazla  
Arkadaşlar şirkette bir proje için bilgisayar topluyoruz. 7/24 1080p HD kalitede aralıksız yayın yapacak F/P bir bilgisayara ihtiyacımız var. GTX ekran kartı mı daha mantıklı olur yoksa RTX mi? Bilgisayar render almayacak sadece hazırlanmış videoyu upload edecek. Power Supply vesaire 1000 Watt mı almam lazım? Bana varsa hazır sistemler yoksa şunlar şunlar olsun minimum diyeceğiniz şekilde önerileriniz varsa verebilir misiniz?

Arkadaşlar şirkette bir proje için bilgisayar topluyoruz. 7/24 1080p HD kalitede aralıksız yayın yapacak F/P bir bilgisayara ihtiyacımız var. GTX ekran kartı mı daha mantıklı olur yoksa RTX mi? Bilgisayar render almayacak sadece hazırlanmış videoyu upload edecek. Power Supply vesaire 1000 Watt mı almam lazım? Bana varsa hazır sistemler yoksa şunlar şunlar olsun minimum diyeceğiniz şekilde önerileriniz varsa verebilir misiniz?
Yüksek bütçe için;

Düşük bütçe için;

İkisi de F/P ve dediğiniz gibi 7/24 Aralıksız yayın yapacak bir bilgisayar eğer yayının kaydını da alacaksanız isteğe göre HDD ekleyebilirsiniz. Ama düşük bütçeli bilgisayarın sizin için yeterli olacağını düşünüyorum.

bütçe verirmisin?

Yüksek bütçe için;

Düşük bütçe için;

İkisi de F/P ve dediğiniz gibi 7/24 Aralıksız yayın yapacak bir bilgisayar eğer yayının kaydını da alacaksanız isteğe göre HDD ekleyebilirsiniz. Ama düşük bütçeli bilgisayarın sizin için yeterli olacağını düşünüyorum.
İki sistemde iyi değil hocam fiyatlarına göre. İlk sistem yerine 6700 XT’li R5 5600’lü sistemler var. İkinci sistem yerine de rx 6600’lü sistemler var. Ayrıca iki sistemde de psu kötü.

Bütçe nedir?

bütçe verirmisin?

İki sistemde iyi değil hocam fiyatlarına göre. İlk sistem yerine 6700 XT’li R5 5600’lü sistemler var. İkinci sistem yerine de rx 6600’lü sistemler var. Ayrıca iki sistemde de psu kötü.

Bütçe nedir?

arkadaşlar belirli bir bütçe yok. internetten topladığımızda aşağı yukarı 45-50 binlik sistemler oluyor. bu iş benim üzerime kaldı. evet anlıyorum ama çok detaylı anlamıyorum. bana bu işi daralmadan sıkışmadan rahatça sıkıntısız yapacak en makul sistem lazım. bilgisayarın tek işlevi bu olacak. Amd bileşenler kullanırsak insanlar intele göre vesaire daha dayanıksız diyor elimizde patlarsa benim işim adına çok kötü şeyler olabilir. tabiki siz hiç sıkıntı yaşamazsın bunlarda iyi derseniz orası ayrı.

İki sistemde iyi değil hocam fiyatlarına göre. İlk sistem yerine 6700 XT'li R5 5600'lü sistemler var. İkinci sistem yerine de RX 6600'lü sistemler var. Ayrıca iki sistemde de PSU kötü.

Olabilir hocam ancak PSU'yu zaten her sistem için değiştirmesi gerekir böyle 7/24 açık kalma gibi bir isteği var çünkü.

Yüksek bütçe için;

Düşük bütçe için;

Beğenmeyenler sebebini söylesin beraber tartışalım ikisi de PSU ekleyerek basit bir yayın için yeterli. Daha iyisi alınabilir ama oyun için daha iyisi alınabilir bu fiyata.

Beğenmeyenler sebebini söylesin beraber tartışalım basit bir yayın için yeterli ikisi de PSU ekleyerek daha iyisi alınabilir ama oyun için daha iyisi alınabilir bu fiyata.
fiyatından dolayı beğenilmiyor zaten hocam, o fiyata çok daha iyileri var.

Hocam tavsiyem 2K monitör almanız 45-50K çok fazla 1080p için.
Evet o çok önemli. Kesintisiz ve sıkışmadan kasmadan yapabilmesi lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı