11.000 TL monitör önerisi

Bütçe
11000

Serpenos

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522193036
Selam, geçenlerde bir konu açmıştım ama kesin bir karara varamadım. Ekran kartım RTX 4070 ve işlemcim Ryzen 5 2600. işlemcimin düşük olduğunu biliyorum ve yakın bir zamanda 5600 ile değiştireceğim, şimdilik idare etmesi açısından 2K bir monitör arıyorum. Aradığım özellikler şunlar:

• 2K 144Hz, daha yüksek bir tazeleme oranına ihtiyacım yok rekabetçi oyun oynamıyorum.
  • Tercihen pivot özelliği.
  • Curved olmaması.
Bunlar temel istediklerim. Çok film, video izleyen biri olduğum için görüntü kalitesi benim için önemli. Bu yüzden daha iyi siyah doğruluk değerine sahip bir IPS veya güzel bir VA panel tercih ederim. İnsanların önerdiklerine göre çıkardığım bazı modeller bunlar, siz hangisini önerirsiniz veya başka bir model ne alınabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet, attığım linkler arasında var. Birkaç incelemesini de izledim ve alınabilecek en iyi monitör bu gibi gözükmekte, ama örneğin ASUS TUF VG27AQZ'den neredeyse 3.000 TL fazla veriyor olmama değecek bir görüntü kalitesi sunuyor mu bana?

240Hz. QHD icin yuksek deger.

Dediğim gibi tazeleme oranı 144'ten sonra benim için önemsiz. Görüntü kalitesi anlamındaki farkı nedir?

Dell ve bunun QD MSI modelliler daha iyi renk verir. ASUS ve TUF olunca birkac model disinda pek bakmiyorum, hele 11k butceniz varken.

Selam, geçenlerde bir konu açmıştım ama kesin bir karara varamadım. Ekran kartım RTX 4070 ve işlemcim Ryzen 5 2600. işlemcimin düşük olduğunu biliyorum ve yakın bir zamanda 5600 ile değiştireceğim, şimdilik idare etmesi açısından 2K bir monitör arıyorum. Aradığım özellikler şunlar:

• 2K 144Hz, daha yüksek bir tazeleme oranına ihtiyacım yok rekabetçi oyun oynamıyorum.
  • Tercihen pivot özelliği.
  • Curved olmaması.
Bunlar temel istediklerim. Çok film, video izleyen biri olduğum için görüntü kalitesi benim için önemli. Bu yüzden daha iyi siyah doğruluk değerine sahip bir IPS veya güzel bir VA panel tercih ederim. İnsanların önerdiklerine göre çıkardığım bazı modeller bunlar, siz hangisini önerirsiniz veya başka bir model ne alınabilir?
İçlerinde parlaklık oranı HDMI 2.1 ve DP 1.4 desteğiyle en iyisi Dell.

Dell ve bunun QD MSI modelliler daha iyi renk verir. ASUS ve TUF olunca birkac model disinda pek bakmiyorum, hele 11k butceniz varken.
Peki bu modelle karşılaştırıldığında durum nasıl? Kusura bakmayın normalde kendim yorumlardım ama monitörlerden anlamıyorum.

Peki bu modelle karşılaştırıldığında durum nasıl? Kusura bakmayın normalde kendim yorumlardım ama monitörlerden anlamıyorum.

Bu modeli bilmiyorum. ROG oldugundan pek kotu olmasini beklemem. Ama ben almazdim.

İçlerinde parlaklık oranı HDMI 2.1 ve DP 1.4 desteğiyle en iyisi Dell.
Hocam şöyle ki ben şuan ViewSonic XG2405 monitörümde parlaklığı %30 civarında kullanıyorum ve bazen kısmak durumunda kalıyorum. Genellikle çok ışık almayan bir ortamda kullanıyorum. Bundan dolayı bundan başka bir artısı var mıdır?

Geri
Yukarı