11 bin TL telefon tavsiyesi

Bütçe
11.000

LinusTechTips

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Muhendisi
-Bu konuyu arkadaşım için açıyorum-
Kendisinin 11k bütçesi var ve aklında şu modeller var;
Techno camon 20 Pro.
Xiaomi Redmi Note 12 Pro.
Samsung A54 5G.

Hangisini alması mantıklıdır? Başka önereceğiniz telefonlar nedir?
İyi sosyaller, iyi günler.

İleteyim kendisine. TEşekkür ederiz.
Bütçeyi belirtirseniz model önerisi yapabiliriz en azından fikir olur. Tabii şuan kullandığı telefon nedir? Hangi telefondan geçeceği de önemli bir husus.
Samsung tarafında S21 FE önerebilirim eve A54'e eski dedim. Bu da eski bir seri ancak donanım olarak daha iyi olduğu için kabul edilebilir. Bütçe imkan tanırsa S22 de olabilir.
Xiaomi tarafında önerim ise Mi 11T, Mi12T, Mi11T Pro olabilir. F/P açısından son modellerde oran biraz düştü tabii. 13 serisi piyasa salındığı için eski modellere ne kadar destek verilir muamma. Gerçi 9 Serisine 2023'de senelik güncelleme geldi yanlış hatırlamıyorsam.

Tavsiye etmiyorum. 128/6GB olanı bile slot gibi basit animasyonlarda kasıyor. A54 de biraz eski kaldı sanki, Techno markasını bilmiyorum.
8/256'lığı nasıldır peki ?

A54'ün fiyatı 15k. Redmi Note 12 Pro 12k. Max bütçe tam olarak nedir?
A54'u bir seçenek olarak koymuştum.

Bütçeyi belirtirseniz model önerisi yapabiliriz en azından fikir olur. Tabii şuan kullandığı telefon nedir? Hangi telefondan geçeceği de önemli bir husus.
Samsung tarafında S21 FE önerebilirim eve A54'e eski dedim. Bu da eski bir seri ancak donanım olarak daha iyi olduğu için kabul edilebilir. Bütçe imkan tanırsa S22 de olabilir.
Xiaomi tarafında önerim ise Mi 11T, Mi12T, Mi11T Pro olabilir. F/P açısından son modellerde oran biraz düştü tabii. 13 serisi piyasa salındığı için eski modellere ne kadar destek verilir muamma. Gerçi 9 Serisine 2023'de senelik güncelleme geldi yanlış hatırlamıyorsam.
Bütçeyi belirttim. 11K, belki 13K.

Redmi Note 12 Pro 5g resmi olarak gelmedi, satanlar da ithalatçı garantili satıyor. Yani mesela ben yurt dışından bu cihazı getirip gerekli prosedürleri sağladıktan sonra e-ticaret siteleri üzerinden sana satabilirim. Kendi garantimi kendim sağlarım, ancak sorun olduğunda beni bulamazsın; çünkü ya satıcı adımı ya da lokasyonumu değiştiririm, bu satıcılar da böyle yapıyor. O yüzden Redmi Noter 12 Pro 5g satan satıcıların hiçbiri güvenli değil, önermiyorum.

Tecno Camon 20 Pro fiyatını karşılayan bir ürün değil.

Bütçeyi belirttim. 11K, belki 13K.
Poco F4 öneririm.

Geri
Yukarı