11. sınıfta açık öğretime geçmek

metehan095

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Bu yıl normal Anadolu lisesinde 11. sınıf eğitimi göreceğim fakat günün çoğu vaktini okulda (6, 7 saat) toxic, çocuksu öğrencilerle geçirmek istemiyorum genelde bos dersler zaman kaybi yasatiyor. Ayrı olarak öğretmenler adamakıllı ders anlayamıyorlar kitapta ne yazıyorsa öğrencilere okutuyor. Bu sene açık öğretime geçmeyi düşünüyorum bazıları iyi bazıları kötü diyor. Kararsız kaldım. Açık öğretimin avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedebilir misiniz? Sınavlar ne kadar zorlukta? Kredi olayı tam olarak nasıl işliyor? Biraz araştırdım fakat tam verim alamadım. 9. ve 10. sınıftan Türk dili ve edebiyatı dersinden sorumluyum açık öğretimden başlarsam ne kadar krediyle başlarım ve ne kadar süreyle liseyi bitirebilirim aynı zamanda üniversite düşünüyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Örgün öğretime göre ders geçmek daha zor diye biliyorum sonuçta örgün de hocaları tanıyorsun nasıl soru sorabileceğini biliyorsun ama açık öğretimde bu zor.

Kesin bir şey söylememiştim mesajımda. Arkadaşım okuyordu ve yapamadı örgüne geçtiğinde daha kolay geçti sınavlarını ben de onun üzerinden konuştum haliyle subjektif bir görüştü benimkisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı