11. sınıfta açıktan normal liseye geçilir mi?

Lowreit

Femtopat
Yer
Konya
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Ben 10. sınıfım ve lisenin başından beri açıktayım. Bunun temel sebebi aptallık edip LGS'ye çalışmayıp düşük not alıp (350 puan) kötü bir liseye yerleşmem. Gittiğim lise okul puanıyla alıyordu (90 puan) ve ortamı falan epey kötüydü. Sadece bu da değil tabii tek sebep bu olsa yine okulda kalırdım ancak sosyal fobi ve anksiyetem epey yoğundu. Bu gibi sebeplerden 2 senedir okula gitmiyorum ve gerçekten de lise hayatı yaşayamadığıma çok pişmanım. Herkes en iyi arkadaşlıklarını lisede edinmiş, en güzel yıllarını lisede geçirmişlerdi. Benim fen lisesi gibi bir yerde okuma potansiyelim olduğu halde aptallık yapıp çalışmadım ve resmen hayatım mahvoldu. Şimdi tekrar okula geçmek istiyorum ancak gideceğim okulun iyi bir okul olmasını istiyorum bu yüzden çok iyi başarıları olan bir özel okul var ona yazılmak istiyorum ve açıktan özel okula geçilebilir mi bilmiyorum. Sizce 11. sınıfta okula başlasam iyi bir ortamım olur mu? İyi arkadaşlıklar edinebilir miyim? Ha bir de dershane ortamı nasıldır belki dershaneye giderim ve orada iyi arkadaşlıklar edinebilir miyim?

Şimdi sana samimiyetle yazayım sen kendin sosyal fobi ve anksiyetem var demişsin ki bu düzelmiş mi bilmiyorum eğer düzelmişse:Açıktan 11.sınıfa geçmek çok ters olur ki bu notlarını etkiler ve notlardan dolayı açığa geçmen yeni sistemde mümkün değil ya okulu bırakırsın okumazsın ya da sınıf tekrarı yaparsın.Düzelmemişse:11.sınıf artık sınıfların hepsinin kaynaştığı kenetlendiği kademe zaten herkes bir birini tanıyor ve biliyor eğer anksiyeten varsa onlara alışmak hem zor gelir hemde içlerine giremezsin bu senin psikolojik açıdan daha kötü hale getirir yani anksiyete konusunda diyorum..Ki zaten başka insanlar bile arkadaş gruplarına zor girebiliyor çünkü onlar hakkında pek bir şey bilmiyorlar çünkü tanımıyorlar. Genel olarak da; ister düzelsin veya düzelmesin zaten 12.Sınıf da okul pek önemsenmiyor ve derslere odaklanılıyor elinde 1 sene kalıyor o 1 senede de pek bir ''yakın'' arkadaş edineceğini sanmam

Hocam açıktan 11. sınıfa geçmek çok ters olur derken neyi kast ediyorsunuz? Sosyal fobi ve anksiyete ise 3 aydır psikiyatriste gittiğimden ötürü tam olarak geçmese de epey bir geçti. Peki okula gitmesem bile dershaneye gitsem bir ortam edinebilir miyim sizce? Ayrıca notlarımın etkileneceğini pek sanmıyorum şu an 9 ve 10'a epey çalışıyorum ileride çok iyi bir (İTÜ, Bilkent, Hacettepe vs.) gibi üniversitelerde okumayı düşünüyorum.

Şimdi sana samimiyetle yazayım sen kendin sosyal fobi ve anksiyetem var demişsin ki bu düzelmiş mi bilmiyorum eğer düzelmişse: Açıktan 11.sınıfa geçmek çok ters olur ki bu notlarını etkiler ve notlardan dolayı açığa geçmen yeni sistemde mümkün değil ya okulu bırakırsın okumazsın ya da sınıf tekrarı yaparsın. Düzelmemişse:11.sınıf artık sınıfların hepsinin kaynaştığı kenetlendiği kademe zaten herkes bir birini tanıyor ve biliyor eğer anksiyeten varsa onlara alışmak hem zor gelir hem de içlerine giremezsin bu senin psikolojik açıdan daha kötü hale getirir yani anksiyete konusunda diyorum. Ki zaten başka insanlar bile arkadaş gruplarına zor girebiliyor çünkü onlar hakkında pek bir şey bilmiyorlar çünkü tanımıyorlar. Genel olarak da; ister düzelsin veya düzelmesin zaten 12.sınıf da okul pek önemsenmiyor ve derslere odaklanılıyor elinde 1 sene kalıyor o 1 senede de pek bir "yakın" arkadaş edineceğini sanmam.

Hocam açıktan 11. sınıfa geçmek çok ters olur derken neyi kast ediyorsunuz? Sosyal fobi ve anksiyete ise 3 aydır psikiyatriste gittiğimden ötürü tam olarak geçmese de epey bir geçti. Peki okula gitmesem bile dershaneye gitsem bir ortam edinebilir miyim sizce? Ayrıca notlarımın etkileneceğini pek sanmıyorum şu an 9 ve 10'a epey çalışıyorum ileride çok iyi bir (İTÜ, Bilkent, Hacettepe vs.) gibi üniversitelerde okumayı düşünüyorum.
Yani çoğunlukla not bazlı dedim derslerin iyise yani kendine çok güveniyorsan geçebilirsin ama eğer akademik durumundan şüphe ediyorsan yani güvenmiyorsan bu ters tepebilir manasın da dedim...11.sınıf olduğunu sanmışım yanlış okumuş kusura bakma,dershane ortamı dersen orası herkesin yeni girdiği bir ortam olduğu için evet iyi arkadaşlıklar edinebilirsin

Yani çoğunlukla not bazlı dedim derslerin iyise yani kendine çok güveniyorsan geçebilirsin ama eğer akademik durumundan şüphe ediyorsan yani güvenmiyorsan bu ters tepebilir manasın da dedim...11.sınıf olduğunu sanmışım yanlış okumuş kusura bakma,dershane ortamı dersen orası herkesin yeni girdiği bir ortam olduğu için evet iyi arkadaşlıklar edinebilirsin
Cevabınız için teşekkür ederim. Hayır akademik anlamda kötü değilim şu anki ortalamam bile 90 ve okula gidince daha iyi olacağını düşünüyorum. Şu an matematik olimpiyatlarına hazırlanıyorum ve okula asıl gitme amacım ömür boyu sürecek bir dostluk edinmek.

Dostum lise hayatı falan hepsi yalan, herkes arkandan kuyu kazmaya çalışır sınıfın çalışkanları rekabet içinde olur sürekli notlarını sorar arkadaşlarına haset, kin, nefret ile donanmıştır çoğuda muhafazakar ve yarım akıllı olduğu için beyinleri sadece derse çalışan ve hiçbir şeye çalışmayan olarak 2'ye ayrılır, hocalarla aran falan iyiyse açığını aramaya çalışırlar aileleri sürekli "oğlum birinci ol herkesten önde ol" gibi şeyler söyleyerek fiştikleyerek sürekli insanların arkasından kötü şeyler yapmaya programlandıkları için Türkiye'de liselerin %90'ı boştur, gitmediğin için memnun olman gerek ben fen lisesinde okudum bunları söylüyorum, keşke sen bana açık lise hakkını verseydin bende sana liseyi, lise biteli çok oldu hayatımın en kötü günleriydi ne kadar şerefsiz insan varsa toplanmıştı nefret ederek anıyorum.

Dostum lise hayatı falan hepsi yalan, herkes arkandan kuyu kazmaya çalışır sınıfın çalışkanları rekabet içinde olur sürekli notlarını sorar arkadaşlarına haset, kin, nefret ile donanmıştır çoğuda muhafazakar ve yarım akıllı olduğu için beyinleri sadece derse çalışan ve hiçbir şeye çalışmayan olarak 2'ye ayrılır, hocalarla aran falan iyiyse açığını aramaya çalışırlar aileleri sürekli "oğlum birinci ol herkesten önde ol" gibi şeyler söyleyerek fiştikleyerek sürekli insanların arkasından kötü şeyler yapmaya programlandıkları için Türkiye'de liselerin %90'ı boştur, gitmediğin için memnun olman gerek ben fen lisesinde okudum bunları söylüyorum, keşke sen bana açık lise hakkını verseydin bende sana liseyi, lise biteli çok oldu hayatımın en kötü günleriydi ne kadar şerefsiz insan varsa toplanmıştı nefret ederek anıyorum.
Hocam nefret edenlerde var ama bunlar sizin gibi azınlıkta. İnsanların %80 ni lise hayatımın en güzel yıllarıydı diyor.

Hocam benim gördüğüm tanıdığım ve internette de gördüğüm kişiler öyle diyor.

Demek ki yanlış diyormuşlar.

OECD-Haber-780x470.jpg

Dediğinize göre zaten anksiyetiniz olduğu için beyninizde kurduğunuzdan böyle düşünüyorsunuz, iyiymiş diye iyi falan olduğu yok siz sadece iyi denilenlere rastlamışsınız kötüye rastlasanızda inanmak istediğinize inanmışsınız, anksiyetenize bağlıyorum bu durumu.

Geri
Yukarı