11. sınıfta meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş nasıl olur?

cansu5

Femtopat
Daha fazla  
11. sınıf bilişim okuyorum. Anadolu lisesine geçmek istiyorum. Bu saatten sonra yapılabilecek bir şey var mı acaba, geçebilir miyim?

İstemeyen öğrenciyi de zorla tutmaları saçma değil mi ama?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 11. sinifa gectigim yaz tatilinde meslek lisesinden Anadolu lisesine gecis yapmistim. Okul basari puaniniz yeterliyse ve gideceginiz Anadolu lisesinde kontenjan varsa nakil aldirabilirsiniz. Gerçi 11. sınıf basladi ama yine de velinizin e-Devlet hesabindan nakil basvurusu yapabilirsiniz.

@cansu5, zamanı gelince geçecektiniz. Yapacak bir şey yok, sızlanmanın bir manası yok.

Ortaöğretim yönetmeliği kurumuna göre 11. sınıfta meslekten imam hatip vs. ya da anadoluya geçiş olmuyor.
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/10/20211013-2.htm
10. sınıf 1. dönem sonuna kadar geçiş oluyor.

1637599064539.png

Ben 11. sinifa gectigim yaz tatilinde meslek lisesinden Anadolu lisesine gecis yapmistim. Okul basari puaniniz yeterliyse ve gideceginiz Anadolu lisesinde kontenjan varsa nakil aldirabilirsiniz. Gerçi 11. sınıf basladi ama yine de velinizin e-Devlet hesabindan nakil basvurusu yapabilirsiniz.

Ben 10. sınıfı şimdi bitiriyorum ve yazın 11 olacağım sanırım. Yazın nakil alabilir miyim? Meslek lisesindeyim ve Anadolu'ya geçmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı