110.000 TL kredi çekilmeli mi?

ek0fresh

Hectopat
Arkadaşlar iyi geceler,
Oturduğumuz evimiz kentsel dönüşüme girdi ve şu ankiraya çıktık ödemekte vs zorlanmıyoruz. Aile şirketimiz var zaten oralardan hallediyoruz her şeyi. Kredi çekmek istiyorum ben de abimin yanında çalıştığım için daha önce sigorta vs istememiştim ama 3 ay önce sigorta girişimi yaptı ve maaş bordrom ve SGK dahil her şeyim mevcut. Kredi notumda 1250 yani az riskli kategorisindeyim. Normalde nakit param var ama o paramı alacağım şeylere harcamak istemiyorum ortalama olarak 20 bin TL maaş alıyorum tabii ki bu buz dağının görünen kısmı o da banka hesabına aydan aya yatan para. Yatmayan kısımıda ben abimden alıyorum bunun yarısı kadar olarak. En rahat hangi bankadan kredi çekebilirim bu konuda bilgisi olan vs var mı? Aylık 10-11 bin TL taksit verebilirim yani 100-110 bin bandında kredi çekmek istiyorum.

Canınız sıkıldığı için kredi çekmek gibi bir şey bu, ihtiyacınız dahi yokken 110 bin TL kredi çekip 200 bin TL geri ödeyip cebinizden 90 bin TL'yi de çöpe atmak size neden bu kadar mantıklı geliyor?

Uygun bir faiz oranı var ise o bankadan çekin. Maaş aldığın banka belki iyi bir teklif verebilir.

Canınız sıkıldığı için kredi çekmek gibi bir şey bu, ihtiyacınız dahi yokken 110 bin TL kredi çekip 200 bin TL geri ödeyip cebinizden 90 bin TL'yi de çöpe atmak size neden bu kadar mantıklı geliyor?
Canım sıkıldığı için değil dostum şöyle bir şey var yeni eve taşındık almam gereken bir sürü şey var örneğin eski yatağımın bazası vs kırık ne bileyim gardırop almam lazım hani bunlar öyle 3-5 bin liraya olacak şeyler değil ne bileyim yeni masa almam gerekli hani ortalama olarak hesaplarımı yaptığım için bu tarz bir para çıktı ortaya

Uygun bir faiz oranı var ise o bankadan çekin. Maaş aldığın banka belki iyi bir teklif verebilir.
Teşekkür ederim hocam yarın bizzat şubeye gidip danışacağım.

Ek olarak abimlerde taşınacağı için abimden de nakit para istemek istemedim onunda kendi masrafları olduğu için ben çalışarak öderim diye düşündüm

Canım sıkıldığı için değil dostum şöyle bir şey var yeni eve taşındık almam gereken bir sürü şey var örneğin eski yatağımın bazası vs kırık ne bileyim gardırop almam lazım hani bunlar öyle 3-5 bin liraya olacak şeyler değil ne bileyim yeni masa almam gerekli hani ortalama olarak hesaplarımı yaptığım için bu tarz bir para çıktı ortaya

Teşekkür ederim hocam yarın bizzat şubeye gidip danışacağım.

Ek olarak abimlerde taşınacağı için abimden de nakit para istemek istemedim onunda kendi masrafları olduğu için ben çalışarak öderim diye düşündüm

Kredi kartı ile dediğiniz harcamaları yapıp taksitlendirmek daha kârlı olur. Şu an faiz oranları hiç olmadığı kadar yüksek çok mantıksız olur. Bir de geliriniz ve kredi notunuz düşük olduğu için daha yüksek faiz oranı verecekler. Hiç karlı olmaz.

Geri
Yukarı