1155 Soket Bilgisayarı Yenileme

zubizaretta13

Hectopat
Merhaba Arkadaşlar,

Evdeki eski masaüstü PC'deki Assasian creed'de takılma sorununda HDD kafa sesi sebebiyle SSD'yi yenilemişken bilgisayarı da yenileme karar verdim parça parça. Önerilerinize ihtiyacım var.

Şu anki Bilgisayarım:

Anakart: MSI H61M-P21 Anakart 1155 soketli MATX
İşlemci: intel İ5 2300- 2.80 GHZ
RAM :2x4 GB Kingston 1333 MHz RAM
Ekran Kartı: Geforce GTX 560 Ti 1 GB 256 bit
PSU: Thermaltake 700W Atx 12v
Ekran: Samsung VGA girişli. HMDI dönüştürücü var kasada.
Kasa Thermaltake
Depolama: Kingston A400M SSD
İşletim sistemi: x64 Windows 10

Pcpartpicker ve Benchmarktest gibi sitelerden uyumluluk kontrol etmekteyim. Sistemi nasıl yenileyebilirim. Ekran kartı olarak RX 580 yada GTX 1050 Ti düşünüyorum ama işlemci ve anakart sanırsam soketler dolayısı ile birlikte değişecek. Siz ne önerirsiniz? Ryzen gibi sistemlere yabancıyım. Düşük bütçe ile en azından geri kalmamak istiyorum. Oynacağım ana oyun şu anlık Lost Ark olacak fakat yine de yardımınıza ihtiyacım var

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Herşey bütçede biter. Eğer değiştirmeye kararlıysan taze çıkmış 9. Nesil işlemci anakart ram kombinasyonunun yanında Rx 580 gibi güçlü bir ekran kartı alırsın daha da üstü olabilir tabi sorunsuz oynarsın oyunlarını. Tabi dediğim gibi ne kadar para varsa o kadar iyi sistem dizilir. Bunun yanında daha az maliteye girmek istersen eğer i5 2300’ü sat , anakartın en fazla i7 3770 destekliyor onu al bir de yanına Rx 580-590 tarzı kart al darboğaz olmadan kullanırsın. 16 GB ram yükseltmesi yapmak vardı ama H61 yonga setlerinde 2 slotluk yer var sizde de 2x4 ram’lar kullanıyorsunuz. İkisini de satıp 2x8 de yapabilirsiniz sizin kararınız. Bir diğer püf nokta ise i7 3770K - 2600/700K gibi çarpan kilidi açık ve OC potansiyeli yüksek olan bu işlemcilerin bu anakart ile kullanması gereksiz olur çünkü OC yapılmaz bu anakartla o yüzden K modelli işlemcilere fazladan para vermeyin. Anakartı Z serisi yaparsanız tabi orası ayrı durum. Kayda değer OC yaparsanız zaten darboğaz olmadan doğru çözünürlükte Gtx 1080Ti’ ye kadar yolu var zaten. Bununla ilgili aklınıza takılan başka bir durum varsa sorabilirsiniz. [emoji846]
Önerim Nvidia belki biraz para biriktirip 1080 Tİ alırsın ama titan da iyi arkadaşlalrın dedigi gibi ne uyuyorsa alabilirsin inşallah bulabilirsin

Son düzenleme:
  • i7-3770
  • i7-2600
Bu işlemciler işini görecektir. Ancak BIOS sürümüze bağlı olarak 3. nesili desteklemeyebilir.
Yukarıdaki işlemcilerden birini aldığızda GTX 1070, 1080 bile takabilirsiniz. Bütçenize bağlı.

Herşey bütçede biter. Eğer değiştirmeye kararlıysan taze çıkmış 9. Nesil işlemci anakart ram kombinasyonunun yanında Rx 580 gibi güçlü bir ekran kartı alırsın daha da üstü olabilir tabi sorunsuz oynarsın oyunlarını. Tabi dediğim gibi ne kadar para varsa o kadar iyi sistem dizilir. Bunun yanında daha az maliteye girmek istersen eğer i5 2300’ü sat , anakartın en fazla i7 3770 destekliyor onu al bir de yanına Rx 580-590 tarzı kart al darboğaz olmadan kullanırsın. 16 GB ram yükseltmesi yapmak vardı ama H61 yonga setlerinde 2 slotluk yer var sizde de 2x4 ram’lar kullanıyorsunuz. İkisini de satıp 2x8 de yapabilirsiniz sizin kararınız. Bir diğer püf nokta ise i7 3770K - 2600/700K gibi çarpan kilidi açık ve OC potansiyeli yüksek olan bu işlemcilerin bu anakart ile kullanması gereksiz olur çünkü OC yapılmaz bu anakartla o yüzden K modelli işlemcilere fazladan para vermeyin. Anakartı Z serisi yaparsanız tabi orası ayrı durum. Kayda değer OC yaparsanız zaten darboğaz olmadan doğru çözünürlükte Gtx 1080Ti’ ye kadar yolu var zaten. Bununla ilgili aklınıza takılan başka bir durum varsa sorabilirsiniz. [emoji846]

Çözüm
asus phoenix 4 gb 128 bit gtx 1050 ti ve intel i7 3770 işlemci + cooler master işlemci fanı 2.el yeni aldım. anakartın bios inşallah olur az endişeliyim.

Son düzenleme:
asus phoenix 4 gb 128 bit gtx 1050 ti ve intel i7 3770 işlemci + cooler master işlemci fanı 2.el yeni aldım. anakartın bios inşallah olur az endişeliyim.

Sorun olacağını zannetmiyorum. En azından ben hem 2. Nesilden 3.nesile hemde 3. Nesilden 2. nesile geçtiğimde sorun çıkmamıştı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı