12 yaşında futbola başlayıp profesyonel futbolcu olunabilir mi?

Luron

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle Temmuz'da 13 yaşına gireceğim ve boyum 1.72 kilom 52. mevkim kaleci olduğundan dolayı 11 yaşından beridir arada bir sahaya gidip bireysel antrenman yaparım. Hedefim çok ahım şahım kulüpler değil Azerbaycan 1 ci ligi veya 2 ci ligi. Ailem artık çok geç olduğunu antrenmanlara 7 8 yaşından başlamak gerektiğini söylüyor. Sizce az da olsa ihtimal var mı?
Not: Türkçede halada düzgün cümle kuramıyorum bunun için özür dilerim.

Tek sorun çevremin başaramıyacağımı söylemesi beni zorluyor.
Kendi hayatınızı onlar mı yaşayacak siz mi ?
Bu tür söylemleri umursamayın ciddiye bile almayın. Bir motivasyon kaynağı olarak görün. Başka bir kişinin istediğini yaşamaktansa kendi hayallerinizin peşinden gitmek sizi daha mutlu edecektir...

Dostum asıl başaramıyorsun diyorlarsa daha iyi. İşte tam zamanı. Ülkemizde yaşadığın bu sorunların benzerini yaşayan milyonlarca genç var. Bu yüzden zaten başarı yakalayamıyoruz. Misal ben. Harika futbol yeteneğim vardı ama babam beni bireysel bir spor daha iyi olur diye taekwondoya yazdırmıştı. Evet başarılar kazandım derece de yaptım TR de fakat futbol içimde hep bir yerlerde kaldı. O yüzden kendinde yetenek olduğuna inanıyorsan peşini bırakma. Okul takımından başlayabilirsin.

Dostum asıl başaramıyorsun diyorlarsa daha iyi. İşte tam zamanı. Ülkemizde yaşadığın bu sorunların benzerini yaşayan milyonlarca genç var. Bu yüzden zaten başarı yakalayamıyoruz. Misal ben. Harika futbol yeteneğim vardı ama babam beni bireysel bir spor daha iyi olur diye taekwondoya yazdırmıştı. Evet başarılar kazandım derece de yaptım TR de fakat futbol içimde hep bir yerlerde kaldı. O yüzden kendinde yetenek olduğuna inanıyorsan peşini bırakma. Okul takımından başlayabilirsin.

Eyvallah hocam biraz ümit verdiniz sağ olun.

Kendi hayatınızı onlar mı yaşayacak siz mi?
Bu tür söylemleri umursamayın ciddiye bile almayın. Bir motivasyon kaynağı olarak görün. Başka bir kişinin istediğini yaşamaktansa kendi hayallerinizin peşinden gitmek sizi daha mutlu edecektir...

Sağ olun var olun hocam motivasyon desteğiniz için.

Hocam bu arada boyum kalecilik için yeterli mi?

Son düzenleme:
Hiç geç bir yaş değil takma kafana. Seviyorsan kendine güveniyorsan 50 yaşında pişmanlık yaşamamak için denemek en iyisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı