1200TL stabil VDSL2 modem önerisi

Ben de bu modemi önerecektim. Hocamızın da dediği gibi tek eksiği Wifi 6 desteği yok fakat eksikliğini hissedeceğinizi sanmıyorum. Ayrıca ethernet portları da gigabit desteklediği için ileride 100 mbps üzeri bir fiber internet kullanabilirsiniz.

O zaman bu cihazı tanıdık bir Telekom abonesinin faturası üzerinden alabilirsiniz.
TurkNet'in verdiği modemlerde güzel ben GigaFiber ile kullanıyorum sorun olmadı pek.
Yani TurkNet ve Superonline modemlerini de öneriyorsunuz.
Wi-Fi kalitside keza öyle ama gigabit olmayan port işi bozuyor.
Ben de bu modemi önerecektim. Hocamızın da dediği gibi tek eksiği Wifi 6 desteği yok fakat eksikliğini hissedeceğinizi sanmıyorum. Ayrıca ethernet portları da gigabit desteklediği için ileride 100 mbps üzeri bir fiber internet kullanabilirsiniz.

Dürüst olmak gerekirse Wi-Fi 6 ne oluyor bilmiyorum, gigabit portun önemini de bilmiyorum, zaten konu açma nedenim bu bilgisizliğimdi. Şimdi biraz araştırıp neden önemli olduklarına bakacağım ama eğer siz de ayrıyeten gigabit port günümüz şartlarında önemli mi veya ileride önemli olur mu konusunda ekleme yapmak ve bu konu hakkında bilgilendirmek isterseniz müteşekkir olurum.

TurkNet evet Superonline denemedim.

Dürüst olmak gerekirse Wi-Fi 6 ne oluyor bilmiyorum, gigabit portun önemini de bilmiyorum, zaten konu açma nedenim bu bilgisizliğimdi. Şimdi biraz araştırıp neden önemli olduklarına bakacağım ama eğer siz de ayrıyeten gigabit port günümüz şartlarında önemli mi veya ileride önemli olur mu konusunda ekleme yapmak ve bu konu hakkında bilgilendirmek isterseniz müteşekkir olurum.

TurkNet evet modemleri güzel bende kullanıyorum ama benim evim ufak ve doğru konumda modemin konumu doğru olduğundan olabilir ben memnunum.

Wi-Fi 6 yeninesil kablosuz ağ teknolojisi eğer telefon tablet gibi cihazlarınızda ax yani Wi-Fi 6 destekli ise kablosuz ağın en büyük sorunu olan cihazlar arasındaki duvarların sebep olduğu sinyal kaybı minimize ediliyor.

Gigabit port çok önemli diyelim ki bugün VDSL kullanıyorsun yarın TurkNet ya da başka bir ISS bölgene fiber altyapı getirdi 200 300 hatta 1000 Mbps'lik bir paket aldın ve bu hızları tam kullanabilmek için masaüstü notebook gibi cihazlarını kablolu olarak modeme bağladın bir bakıyorsun modemin portları 100 Mbps alacağın hız bu kadar.
Yani evinin içine kadar 1000 Mbps internet geliyor sen modem yüzünden 1\10 kullanabiliyorsun.

Son düzenleme:
TurkNet evet Superonline denemedim.

TurkNet evet modemleri güzel bende kullanıyorum ama benim evim ufak ve doğru konumda modemin konumu doğru olduğundan olabilir ben memnunum.

Wi-Fi 6 yeninesil kablosuz ağ teknolojisi eğer telefon tablet gibi cihazlarınızda ax yani Wi-Fi 6 destekli ise kablosuz ağın en büyük sorunu olan cihazlar arasındaki duvarların sebep olduğu sinyal kaybı minimize ediliyor.

Gigabit port çok önemli diyelim ki bugün VDSL kullanıyorsun yarın TurkNet ya da başka bir ISS bölgene fiber altyapı getirdi 200 300 hatta 1000 Mbps'lik bir paket aldın ve bu hızları tam kullanabilmek için masaüstü notebook gibi cihazlarını kablolu olarak modeme bağladın bir bakıyorsun modemin portları 100 Mbps alacağın hız bu kadar.
Yani evinin içine kadar 1000 Mbps internet geliyor sen modem yüzünden 1\10 kullanabiliyorsun.
Anladım yani gigabit portu şuan kullanamasam bile daha geleceğe dönük bir teknoloji olduğu için üstte attığınız modem Wi-Fi 6 desteklemese bile tercih edeceğim. Bir arkadaşım bunu da önerdi https://www.hepsiburada.com/keeneti...sb-3-0-wpa3-vpn-fiber-router-p-hbcv00003hekig bu model hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunu eski modemin ile birlikte router olarak kullan tarzı bir şey dedi de anlamadım. Zannedersem bana attığı modem olarak geçmiyor onun demek istediği eski cihazı modem bunu router olarak kullanmak tarzında bir şeydi.

Yada neyse o konular şimdilik benim için çok karışık, ben direkt sizin önerdiğinizi alıp kafa karışıklığı olmadan kullanacağım.

Anladım yani gigabit portu şu an kullanamasam bile daha geleceğe dönük bir teknoloji olduğu için üstte attığınız modem Wi-Fi 6 desteklemese bile tercih edeceğim. Bir arkadaşım bunu da önerdi https://www.hepsiburada.com/keeneti...sb-3-0-wpa3-vpn-fiber-router-p-hbcv00003hekig bu model hakkında ne düşünüyorsunuz? Bunu eski modemin ile birlikte router olarak kullan tarzı bir şey dedi de anlamadım. Zannedersem bana attığı modem olarak geçmiyor onun demek istediği eski cihazı modem bunu router olarak kullanmak tarzında bir şeydi.

Ya da neyse o konular şimdilik benim için çok karışık, ben direkt sizin önerdiğinizi alıp kafa karışıklığı olmadan kullanacağım.

Arkadaşınızın dediği gibide olur.
Eki modem ile bunu CAT 6 ile bağlarsınız eski modemin kablosuz özelliğini kapatıp bunu kullanırsınız.
Bu cihazda ax özelliğide var.

Yeni konular

Geri
Yukarı