120M CAT6-CAT 7 kablo önerisi

TahirÖztürk

Hectopat
Oturduğum sokak da internet alt yapısı bulunmamakta, sokağın yaklaşık 80-90 metre ilerisinde fiber altyapı bulunuyor. 80-90 metre ileride oturan komşumuza fiber internet bağlatarak oradan kablo çekmeyi düşünüyorum, hangi kablo ve markayı tercih etmeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Oturduğum sokak da internet alt yapısı bulunmamakta, sokağın yaklaşık 80-90 metre ilerisinde fiber altyapı bulunuyor. 80-90 metre ileride oturan komşumuza fiber internet bağlatarak oradan kablo çekmeyi düşünüyorum, hangi kablo ve markayı tercih etmeliyim? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Cat 6 kablo 100 metreden sonra sıkıntı çıkarıyormuş hocam.

Cat 6 kablo 100 metreden sonra sıkıntı çıkarıyormuş hocam.
100 metreden sonra verim düşüklüğü oluyormuş. Sokağımız da hiç bir alt yapı bulunmamakta, mecbur komşudan çekmek durumunda kalıyorum.

Tamam komşu kabulse size kalmış ama o kabloyu çekecen ve güvenli yere koymalısınız ki kullanılabilir olsun
Sokaktan direklere bağlayarak geçireceğim o yüzden güneşe yağmura vs. dayanıklı olması gerekiyor.

Bunun dışında bir şey bulamadım. Kabloyu nereden geçireceksin ki kablo zarar görürse bağlantın gider. Senin altyapın kaç Mbps destekliyor?
Bu kablo ev içi kullanım için sanırım, benim dış ortam kablosuna ihtiyacım var.

Geri
Yukarı