120mm sessiz fan önerisi

dracarys0

Centipat
Daha fazla  
Merhaba,
Kasaya 3 öne, 1 arkaya sessiz 120mm fan arıyorum. Ses konusunda fazla takıntılıyım fakat sıcaklık değerlerimin de artmasını istemiyorum. Şu an idarelik kalitesiz Rampage fanlar kullanıyorum, fazla ses yapıyorlar fakat sıcaklık değerlerim iyi. RGB olması şart değil, sessiz ve performanslı olması yeterli. Ortalama fan başına 200-300 TL verebilirim.
Şu anlık aklımdakiler bunlar.

Noctua'nın fanları çok övülüyor, alınabilir. Alternatif olarak şunu tavsiye edebilirim.

Teşekkür ederim hocam, bu fan da aklımda fakat statik basınçlı olduğu için kafamı karıştırıyor. Bu fandan 3 öne, 1 arkaya taksam hava akışında sorun yaşar mıyım?

Teşekkür ederim hocam, bu fan da aklımda fakat statik basınçlı olduğu için kafamı karıştırıyor. Bu fandan 3 öne, 1 arkaya taksam hava akışında sorun yaşar mıyım?

Hiçbir sorun yaşamazsınız. Öndekiler havayı çekip kasaya dağıtacak arkadaki de havayı tahliye edecek. Ben aşağıya linkini bıraktığım fanlardan 2 öne 1 üste ( arkada kasanın kendi fanı mevcut ) olmak üzere 3 tane taktım, kasadaki hava akışını dengeledi ve rahatlattı. 2 yıldır kullanıyorum, sesle ilgili veya farklı herhangi bir sorun / rahatsızlık yaşamadım.

@ProBurak arkadaşımızın alttaki konuda detaylarıyla açıkladığı gibi öne P12 arkaya F12 takabilirsiniz.

Hocam bu fanın soğutması değil de ses değerleri eleştirilmiş. Yani forumlarda sessiz denilmiş ama ciddi ses yapıyor diyen birkaç kişi okudum. Yüksek devirlerde ses yapar mı demek istiyorlar?

Maksimum hızda döndüğü zaman evet ses yapıyor. 1000-1400 devirde dönüyor benim fanlar, rahatsız edici bir ses duymuyorum.

Geri
Yukarı