13.000 TL GTX 1080 SLI Sistem Toplama

lordwarlog

Hectopat
Daha fazla  
Kendim için bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum ama fazla bilgim olmadığı için size sormak istedim. İstediğim bilgisayar GTX 1080 SLI'lı 4K'da bile 60 FPS altına düşmeyen, sıvı soğutmalı bir sistem düşünüyorum. Normalde hazır kasa alma taraftarıydım pek bilgim olmadığı için ama aramızda bilgili arkadaşlar olduğu için böyle bir karar aldım.

NOT: İşlemci iyi bir şey olursa sevinirim.

1) Şimdi arkadaşlar kafama takılan bir kaç şey var. Bilgisayarın işletim sistemine kadar toplayan firma mı kuracak? (Vatan bilgisayar'daki çalışanlar mı ilgilenecek?)

2) OC işlemi yapılmış olarak mı teslim edilecek ?

3) Parçaları vatan bilgisayardan almayı düşünüyorum başka siteden önermezseniz sevinirim.

4) Bilgisayar bozulursa garantisi nasıl olucak kim ilgilenicek ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle sorularınızı yanıtlayalım.
1) Sistemin montajlamasını yaparlar ve parçaların testlerini yaparlar fakat eğer Windows satın almadıysanız kurulum gerçekleştirmezler.
2) Overclock işlemi yapmazlar. Bunu siz kendiniz yapmak isterseniz yaparsınız.
3) Sanırım sistemi görerek alacaksınız yani mağazadan alım yapacaksınız. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız, Vatan Bilgisayardan çok daha hesaplı ve çok daha bilgili kişilerin çalıştığı yerlerden alışverişinizi yapıp aynı şekilde parçaların montajlanmasını yaptırabilirsiniz.
4) Garanti kapsamında ürünü nereden aldıysanız oraya götürebilirsiniz. Ya da garanti belgesi üzerinde yazan firmalara da götürüp sorununuzu halletmek için yardım alabilirsiniz.

13bine o istediklerin olmaz dolar bu seviyedeyken. 1080 SLI istiyosun tanesi 4bin lira 2 tanesi 8 bin. 6850K alsan oda 3 bin lira etti sana 12bin. :D

Screenshot_2016-11-27-19-02-05.png

Kardeşim bence üzerine bi 2 bin TL daha koy ve bu sistemi la bence yine de arkadaşlarda fikirlerini söylesin ben çok düşündüm ve yakın bir zamanda bu sistemi toplayacağım benim tavsiyem budur

Seyit Ali Kara çok teşekkürler topladığın sistem için , fiyatın üzerinde olması problem değil. Bilgisayarın uzun süre ve iyi performanslı olması benim için önemli . Fazla bilgim olmadığı için soruyorum topladığın sistem birbiriyle uyumlu değil mi ? birde bu sisteme 16 GB ram yeterli olur mu ?

Kardeşim bence üzerine bi 2 bin TL daha koy ve bu sistemi la bence yine de arkadaşlarda fikirlerini söylesin ben çok düşündüm ve yakın bir zamanda bu sistemi toplayacağım benim tavsiyem budur
Arkadaş SLI istemiş ancak sen bir tek ekran kartı önermissin ve buna rağmen eğer Vatan Bilgisayar' dan toplarsan fiyat yaklaşık 18-19K' yı buluyor.

Benim kasam 13500TL civarıydı Ağustos sonunda (kur 2.97 civarıydı galiba). O parayla SLI imkansız günümüz şartlarıyla.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı