13.500 TL sistem toplama

Bütçe
13.500 TL

Xorrra

Centipat
Daha fazla  
Ben şöyle bir bilgisayar düşündüm. sizce nasıl ve eksikleri neler?
SmartSelect_20200511-010802_Chrome.jpg

Ben şöyle bir bilgisayar düşündüm. Sizce nasıl ve eksikleri neler?
Eki Görüntüle 559140

R5 3600 alıp yanına bir RTX 2070 Super alınabilir. M.2 SSD yerine de SATA tercih edilebilir.
500W yetersis bir PSU değeri. Anakart olarak Tomahawk Max tercih etmenix daha iyi olur. Sıvı soğurma gereksiz olmuş. 120mm radyatörden daha iyi soğutan birsürü hava soğutucu var.
3600 MHz yerine 3200 MHz RAM alıp OC ile aşağı yukarı aynı yere getirebilirisniz RAM'leri.
Arta kalan parayla da güzel bir 2K monitör alınabilir.

R5 3600 alıp yanına bir RTX 2070 Super alınabilir. M.2 SSD yerine de SATA tercih edilebilir.
500W yetersis bir PSU değeri. Anakart olarak Tomahawk Max tercih etmenix daha iyi olur. Sıvı soğurma gereksiz olmuş. 120mm radyatörden daha iyi soğutan birsürü hava soğutucu var.
3600 MHz yerine 3200 MHz RAM alıp OC ile aşağı yukarı aynı yere getirebilirisniz RAM'leri.
Arta kalan parayla da güzel bir 2K monitör alınabilir.
2k monitör gereksiz olur ben o parayla 32 GB Ram yaparım ama tavsiyelerin güzel R5in 3600x ini alabilirim ghz açısından

Şu anda yanlış bilmiyorsam SUPER versiyonu gelen kartların normal halleri stoklarda yok diye biliyorum. Ayrıca eğer aceleniz yok ve beklerim diyorsanız büyük ihtimalle bu yaz sonu AMD Ryzen 4000 serisi ve NVIDIA RTX 3000 serisi çıkacak. Böyle orta-üst bir bütçeyle yeni nesil sistem toplamak daha mantıklı olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı