1300 TL Anakart İşlemci ve RAM Tavsiyesi

Pesimistik

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Banka
Merhaba arkadaşlar.

Maksimum 1300 TL bütçem var ve Anakart, İşlemci, RAM üçlüsü için tavsiyelerinizi bekliyorum.

İşlemcide İntel i5 düşünüyorum.
Anakartta aradığım tek özellik 8 kanal ses çıkışı olması. 5+1 ses sistemim var 3 çıkışlı. Onu çalıştırması gerekiyor.
RAM olarakta 2x4 Kit toplam 8 GB düşünüyorum.

Bu bağlamda önerilerinizi bekliyorum.

@Faiz Can Kavvas tavsiyen için teşekkür ederim. Anakart olarak şimdiye kadar hep Asus kullandım. Fan boyu olmasamda hiç sorun yaşamadığım için tercihim yine Asus olur sanırım. İşlemciyi 4460 yapıp Asus H97- PRO GAMER alsam nasıl olur? Yani fiyat farkına değer bir ürün olur mu?
Sen bilirsin ama çok bir fark olmaz ama 4690 varken şahsen ben gidip 4460 almam ve ayrıca msi özellik olarak bu kartlarda daha fazla ayrıcalık sunuyor tabi son karar sizin.

@PawstrL yorumun için teşekkür ederim. Benim aklımı karıştıran neredeyse aynı standartlardaki iki anakart arasında olan 200 TL civarı fark. Asus marka değerini düşünürsek fiyatın yüksek olması normal ama MSI yazılımsal olarak kullanıcılara daha çok seçenek sunuyor diye duymuştum. Tabi yine aradaki farka değecek bir ayırım var mı bilmiyorum.

@PawstrL yorumun için teşekkür ederim. Benim aklımı karıştıran neredeyse aynı standartlardaki iki anakart arasında olan 200 TL civarı fark. Asus marka değerini düşünürsek fiyatın yüksek olması normal ama MSI yazılımsal olarak kullanıcılara daha çok seçenek sunuyor diye duymuştum. Tabi yine aradaki farka değecek bir ayırım var mı bilmiyorum.
Aradaki farka vereceğin 200 tl bence kesinlikle değmez al bir msi keyfine bak. Asus ile Msi'ın anakartlarının fark ve özelliklerini sitelerinden karşılaştırabilirsin ama bence msi ile 4690 çok daha iyi bir seçim olur Asus'un fazla fiyat politikasını her zaman kınamışımdır.

MSI 'ın yetkili servisi İstanbul Mecidiyeköy'de Servis Point diye bir yer.
MSI önerme sebebim anakartın içerdiği dahili ses kartı en iyi marka Audio Boost teknolojisiyle MSI + F/P olarak çok iyi bir ürün. 4690 ile 4460 arasında uçuk kaçık bir fark olmaz; ancak imkanınız varken tabi ki tercihinizi daha güncel işlemciden yana kullanmanızı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı